Lakovaná koža

Lakovaná koža

Ako sa správne starať o lakovanú kožu

Lakovaná koža a zvrásnená lakovaná koža patria medzi najcitlivejšie druhy hladkej kože. V oboch prípadoch je povrch lakovaný a potiahnutý, aby získal vysoký lesk. Zvlnený efekt sa dosiahne zvlnením filmu na koži pred aplikáciou. Na povrchu tak vzniká charakteristický reliéfny vzor.

Lakovaná koža sa používa predovšetkým na obuv, doplnky a niektoré druhy odevov. Ak sa tieto produkty používajú denne, na povrchu sa rýchlo objavia známky opotrebovania. Najmä trhliny v tlaku na bundách alebo nohaviciach vyrobených z lakovanej kože sa rýchlo prejavia. Preto je dôležité sa o lakovanú kožu dôkladne starať..

Lakovaná koža sa najlepšie čistí vlhkou handričkou z mikrovlákna. Pozor si však treba dávať na lakovanú kožu jemne zafarbenú, pretože koža mierne absorbuje farebné pigmenty a potom sa už nedá čistiť. Vďaka špeciálnej povrchovej úprave lakovanej kože sa pri nesprávnom skladovaní môžu povrchy zlepiť. To si vyžaduje intuíciu. Povrchy je možné oddeliť špeciálnymi prostriedkami na čistenie kože a tiež benzínom. Nikdy sa však nesmú použiť oleje a tuky, pretože prenikajú medzi film a povrch kože a prípadné vzniknuté škvrny je prakticky nemožné odstrániť.

Aby laková koža zostala lesklá a elastická, Collonil ponúka ucelený rad produktov na čistenie a následnú starostlivosť o lakovanú kožu. Lesklý vrchný povrch je možné udržiavať leštením kože mäkkou handričkou.

Lakované kabelky – Správna starostlivosť pre oslnivý vzhľad

Dámske kabelky musia vydržať naozaj veľa. Po chvíli sa začnú prejavovať známky opotrebovania, či už ide o úmysel alebo nie. Na rozdiel od tašiek vyrobených z vintage kože by lakované kabelky mali vždy vyzerať ako nové. Aby sme to časom zabezpečili, radi by sme Vám predstavili naše produkty na starostlivosť o lakovanú kožu z internetového obchodu Collonil.

Pri lakovaných kabelkách by ste mali prípadné väčšie čiastočky nečistôt vopred odstrániť jemnou handričkou svetlej farby. Táto operácia často postačuje na vyčistenie vrecka. Najdôležitejšia vec, ktorú môžete urobiť pre to, aby vám lakovaná taška poskytovala trvalý pôžitok, je správne sa o ňu starať. Týmto spôsobom môžete zabrániť tomu, aby sa filmová vrstva odlepila od vrchného koženého povrchu. Pred čistením vrecka mäkkou suchou handričkou ho vypchajte listami novín. Môžete tak vyhladiť prípadné menšie vrásky. To isté platí pre lakované topánky, vtedy je nevyhnutné po obutí vložiť strom topánok.

Pomocou špeciálnej špongie úplne odstráňte všetky hlboko uložené nečistoty. Tento krok už robí lakovanú kožu elastickou a lesklou. V prípade zmeny farby konajte rýchlo. Pomocou benzínu môžete zabrániť trvalému prenikaniu pigmentov do kože. Potom musíte okamžite použiť penu na starostlivosť a ochranu lakovanej kože.

Vedeli ste, že ešte predtým, ako si kúpite lakované kabelky, môžete urobiť veľa pre to, aby bol povrch v pôvodnom stave? V pokladni nepreberajte plastové tašky, pretože môžu viesť k prvým nepekným škrabancom a farebné papierové tašky môžu tiež viesť k zafarbeniu. Stačí povedať ďakujem, ale nie ďakujem!

Lakovaná obuv - Starostlivosť a vodeodolnosť

Urobte skutočne oslnivý vstup v lakovaných lodičkách a ponechajte to tak. Na veľmi špeciálne príležitosti stále siahame po lakovaných topánkach. Na drobné záhyby spôsobené pohybom v lakovaných topánkach si síce musíte zvyknúť, no aj tak môžete urobiť veľa pre to, aby sa tieto nezapracovali hlbšie do lakovanej kože.

Okrem upútania pozornosti má lakovaná koža ešte jednu výhodu. Laková vrstva chráni nohy pred vodou a nečistotami – ideálny doplnok do každého počasia. Keď si kúpite pár týchto elegantných topánok, uistite sa, že si kúpite aj strom na topánky, ktorý absorbuje vlhkosť. Toto je potrebné vložiť do topánok po každom použití. Predtým správna hydroizolačná úprava pomáha zachovať vodoodpudivé vlastnosti. Upozorňujeme, že štandardné hydroizolačné spreje obsahujú rozpúšťadlá, ktoré môžu viesť k odlupovaniu laku z kože.

Na čistenie lakovanej obuvi zvyčajne postačí mäkká handrička. Keďže na povrchu môžu zostať aj odtlačky prstov, vložte do tašky handričku a vezmite si ju so sebou. Kefy sa neodporúčajú čistiť, bez ohľadu na to, aké sú mäkké, pretože sa môžu poškriabať. Na intenzívnu starostlivosť o lakovanú obuv môžete použiť špeciálne ošetrujúce prípravky na lakovanú kožu. Tým sa zachová pružnosť materiálu a minimalizujú sa drobné záhyby pri pohybe. S týmito malými tipmi budú vaše lakované topánky a doplnky naďalej oslňovať.

Product added to wishlist