Syntetika

Syntetika

Starostlivosť o imitáciu kože a obuv vyrobenú zo syntetiky

Efekt je ohromujúci: imitácie kože sa takmer nedajú odlíšiť od pravej kože. Syntetika je na dotyk ako koža a často má prirodzenú vôňu. Z estetického hľadiska nie sú koženky o nič horšie ako hovädzia alebo kozia koža. Moderné základné materiály vyrobené z textilných tkanín v kombinácii s odolnou syntetickou vrchnou vrstvou (napr. PVC) sa nedajú odlíšiť od originálov. Takéto materiály je teda možné použiť prakticky na všetky doplnky, oblečenie či obuv. Imitácia kože je vysoko atraktívnym materiálom aj pri výrobe nábytku a v automobilovom priemysle. V oblastiach, kde sa koža vyžaduje na metre, sú syntetické materiály obzvlášť výhodnejšie ako prírodná koža. Materiál je tiež možné dokonale prispôsobiť potrebám klientov a užívateľov. Imitácie kože umožňujú efektívnejší strih. Kravská koža má mnoho výhod – ale nedokáže všetko!

Podľa kosoštvorcového tvaru vzoru rozoznáte imitáciu kože, syntetické materiály a pravú zvieraciu kožu. Ak nie je na produkte prítomný štítok, najlepšie toto naznačia orezané okraje. Nenechajte sa zmiasť dokonalým reliéfnym zrnom na povrchu. Čím sú okraje pravidelnejšie a majú menej vlákien, tým je pravdepodobnejšie, že máte dočinenia so syntetickým materiálom. Textilný rub môže tiež prezradiť, či je materiál syntetický alebo prírodný.

Čistenie imitácie kože

Starostlivosť o imitáciu kože je rovnako nekomplikovaná ako jej spracovanie. Zatiaľ čo pri zaobchádzaní s pravou kožou je dôležitý inštinkt, syntetiku možno opäť vyčistiť niekoľkými utretím ruky a trochou vody. Na vyčistenie pohovky alebo páru topánok postačí vlhká handrička a koženkové bundy možno prať v práčke. Aby imitácia kože zostala pružná, počas výrobného procesu sa používajú zmäkčovadlá. Ak čistíte imitáciu kože, tieto látky sa časom postupne strácajú; ale so správnou sadou starostlivosti o imitáciu kože sa vyhnete suchým a krehkým povrchom. Ak budete imitáciu kože pravidelne čistiť a následne sa o ňu správne starať, odmení sa vám sviežimi farbami a elasticitou.

Imitácia kože má nielen rozumnú cenu, ale je aj materiálom šetrným k zvieratám. Aby pohovka z imitácie kože vo vašej obývačke zostala ukážkovým kusom, sú potrebné tri položky: suché utierky, vlhké utierky a čistiace krémy alebo peny. Pred vykonaním dôkladného čistenia by vždy prvým krokom malo byť suché čistenie. Najmä vo švíkoch a záhyboch sa môže hromadiť veľa prachu. Čo nedokáže odstrániť vaša prachovka, dokáže váš vysávač. Po odstránení hrubých nečistôt použite vlhkú handričku (nie príliš mokrú!) na odstránenie odolných škvŕn. Dávajte pozor, aby ste príliš netlačili a švy ošetrujte jemne. Potom je čas naniesť čistiace a ošetrujúce prostriedky na tenkú handričku a začať čistiť imitáciu kože. A voilà: Vaša sedačka z imitácie kože sa čoskoro opäť rozžiari!

Na záver ešte jeden jednoduchý trik: imitácia kože je citlivá na svetlo, rovnako ako pravá koža, preto neumiestňujte pohovku z imitácie kože na priame slnečné svetlo. To zabezpečí, že farby nevyblednú a všetko zostane vláčne.

Impregnácia imitácie kože – Aby všetko zostalo suché

Produkty z pravej kože a imitácie majú pár vecí spoločných: bez impregnácie si svoje dobré vlastnosti dlho nezachovajú. Aj keď stále počúvate, že imitácie kože sú nepriepustné pre tekutiny, mali by ste ich stále impregnovať! Impregnačný sprej nielenže utesňuje švy, tvorí tiež ochrannú vrstvu proti prachu. V našom internetovom obchode nájdete špeciálne spreje, ktorými môžete imitáciu kože impregnovať. Tieto prípravky pôsobia na vnútorné vrstvy materiálu, a preto by sa mali používať pred inými ošetrujúcimi prípravkami. Impregnovať by ste mali predovšetkým nové topánky, tie totiž výrobcovia málokedy impregnujú.

V špecializovaných predajniach nájdete rôzne produkty, ktorými môžete imitáciu kože impregnovať a starať sa o ňu udržateľne. Pri kúpe ošetrovacích prostriedkov na koženky vždy dávajte pozor na nemastné impregnačné spreje. Tie by mali byť ušité na mieru pre potreby koženky. V opačnom prípade môžete dosiahnuť opačný efekt, než aký očakávate. Impregnačný sprej zanechá na materiáli mastnú vrstvu a neponúka najlepšiu ochranu pred vlhkosťou.

Product added to wishlist

Z dôvodu čerpania dovolenky budú

Vaše objednávky vyexpedované po dátume: 5.7.2024