Hladká koža

Hladká koža

Hladká koža - čistenie a starostlivosť

Hladká koža je jedným z najčastejšie používaných druhov kože. Tento všestranný materiál sa používa na výrobu kvalitnej koženej obuvi, kožených doplnkov a výrobu poťahov na nábytok. Hladká koža je všeobecný pojem pre všetky zvieracie kože, ktoré sa získavajú z hladkej lícovej strany zvieracej kože. K charakteristickým znakom hladkej kože patria ľahko rozpoznateľné kožné póry zvierat a individuálne pestované štruktúry. Žiadna kožená koža nie je ronaká. Príroda tu zanechala svoje stopy.

Hladká koža je prírodný produkt, ktorý má rovnomerný povrch, a preto je prirodzene obzvlášť vodoodpudivý. Vďaka hustej štruktúre s vysokým obsahom tuku ťažko prenikajú tekutiny - ideálne podmienky na výrobu topánoka lebo kabeliek z jemnej kože.

Farbu a typ povrchovej úpravy hladkej kože možno v zásade rozdeliť do dvoch skupín: hladká koža povrchovo farbená a anilínová koža. Anilínová koža je jednou z najnáročnejších hladkých koží. Je absolútne prírodná, úplne prefarbená, a bez akejkoľvek úpravy. Výsledkom je, že materiál zostáva porézny a veľmi mäkký. Dokonale vyniknú prirodzené štruktúry kože. Porézna koža však nie je vodoodpudivá. To znamená, že pri starostlivosti o kožu je potrebná špeciálna starostlivosť.
STAROSTLIVOSŤ O HLADKÚ KOŽU

Hladká koža je v podstate materiál nenáročný na údržbu. Obsahuje vlastné tuky, ktoré sa užívaním postupne spotrebúvajú. Správna starostlivosť o hladkú kožu je dôležitá pre zachovanie jej poddajnosti. Nielen krémom na kožu a správnou impregnáciou získava vynikajúce vlastnosti. Len správne výživné látky a dokonca aj jednoduché suché čistenie kefou môže spôsobiť, že topánky budú opäť ako nové. Pravidelnou starostlivosťou si udržíte farbu a strih topánok. Vďaka použitiu špeciálnych ošetrujúcich prípravkov na hladkú kožu a následnému lešteniu získava kožená obuv alebo kožené doplnky opäť svieži lesk.


ČISTENIE HLADKEJ KOŽE

Predtým, ako sa budete starať o topánky z hladkej kože, musíte vždy najskôr odstrániť hrubé nečistoty a prach. Vhodným nástrojom sú mäkké kefy na mechanické čistenie. Ak potrebujete odstrániť odolné škvrny z hladkej kože, je najlepšie použiť vlhký čistiaci prostriedok.

Collonil vám ponúka široký sortiment produktov starostlivosti o hladkú kožu v internetovom obchode Collonil.


IMPREGNÁCIA HLADKEJ KOŽE

Hladká koža získava svoju mimoriadnu odolnosť prostredníctvom správnej impregnácie. Vďaka tomu sú topánky obzvlášť nepriepustné pre tekutiny alebo nečistoty. Pre starostlivosť o kvalitnú hladkú kožu odporúčame Collonil Waterstop Classic ešte pred prvým použitím. Tento hydroizolačný nástrek preniká hlboko do vnútorných vrstiev materiálu. Ak impregnujete hladkú kožu, nemali by ste materiál úplne premočiť. V opačnom prípade sa objavia nevzhľadné škvrny a môže utrpieť strih topánok.

V chladnom a vlhkom období by ste mali hladkú kožu impregnovať pred prvým dažďom a snehom. Vaším prvým krokom by malo byť vždy suché čistenie mäkkou kefkou na topánky. Hladkú koženú obuv alebo kožené doplnky je možné vyčistiť od prachu v niekoľkých krokoch pomocou kefky na nečistoty alebo mäkkej handričky. Ak predtým použijete impregnačný sprej na hladkú kožu, čiastočky nečistôt nepreniknú hlboko do kože. Časté čistenie tiež chráni kožu a udržuje ju pružnú. Hladkú kožu potom môžete naimpregnovať alebo pripraviť na chladné obdobie klasickým voskom na topánky.

Product added to wishlist