Semiš a Nubuk

Semiš a Nubuk

Semiš - čistenie a starostlivosť

Semiš je víťazom vďaka svojmu zamatovému pocitu. Povrch tohto druhu kože pôsobí matne, hrejivo a jemne. Zrno môže byť viac či menej zrejmé, ako na príklade nubuku. Semiš je úplne porézny a už len z tohto dôvodu vyžaduje obzvlášť intenzívnu starostlivosť.

Semiš je prikrývka pre všetky druhy usne s brúseným povrchom a zahŕňa okrem iného nubuk - useň, ktorá je brúsená na lícovej strane alebo pravú "semiš" - kožu, ktorá je brúsená na vnútornej vrstve kože (štiepená). V žargóne sa jelenicová koža označuje aj ako semiš, čo je však nesprávne, pretože v skutočnosti ide o kožu vyrobenú výlučne z koží voľne pobehujúcich zvierat.

Semiš sa používa na mnohé výrobky, často na ľahké letné topánky, tenisky alebo vysokokvalitné oblečenie, pretože táto koža je veľmi priedušná. Vďaka poréznej štruktúre môže para a pot lepšie unikať ako pri hladkej koži. Semiš je tiež obľúbenou voľbou na výrobu rukavíc. Lepšia priľnavosť, ktorú poskytujú surové povrchy, sú ideálne napríklad pre pracovné rukavice.

Starostlivosť o semiš

Špeciálne vlastnosti semišu vyžadujú starostlivé čistenie a starostlivosť. Predtým, ako sa topánky vyrobené zo semišu začnú nosiť, musia byť vodotesné. Tým sa zabráni akejkoľvek novej kontaminácii. Povrch sa stáva vodoodpudivým a čiastočky nečistôt nemôžu preniknúť hlboko dnu.

Starostlivosť o semiš začína dôkladným predčistením. To zahŕňa použitie mäkkej koženej kefy na opätovné načechranie hromady. Pred hydroizoláciou je potrebné vždy odstrániť prach a nečistotu. Česaním semiš zostane hladký a pružný. Osobitná pozornosť by sa mala venovať starostlivosti o semišové odevy. Pravidelným prečesávaním kefou a starostlivou hydroizoláciou je zaručené, že vydržia a budú vyzerať ako nové dlhšiu dobu.

Collonil ponúka komplexnú škálu produktov, od kefiek na suché čistenie až po tekuté a pigmentované produkty starostlivosti o farby. Môžeme poskytnúť vysokovýkonné produkty, ktoré si poradia so všetkým, od základného čistenia až po odbornú starostlivosť, aby sme zaistili dlhotrvajúci pôžitok z jemnej semišovej obuvi a doplnkov.

Čistý semiš

Semiš je porézny, čo znamená, že čiastočky nečistôt môžu prenikať do vrstiev kože. Dôkladnou a pravidelnou starostlivosťou o vaše výrobky si môžete zachovať vynikajúce materiálové vlastnosti semišovej obuvi a odevov. Collonil ponúka komplexný rad čistiacich prostriedkov na semiš. Napríklad na  čistenie odporúčame špongiu z penovej gumy NUBUK BOX CLASSIC: jej špeciálna textúra je vhodná na prípravu poréznych, leštených druhov kože.

Vodeodolný semiš


Pred prvým použitím je nevyhnutné semiš vodeodolný. Proces hydroizolácie chráni materiál pred prenikaním tekutín, takže sa v samotnej obuvi nemôže usadzovať nečistota ani voda. Semišové topánky je najlepšie nastriekať rovnomerne zo vzdialenosti 20 centimetrov, aby boli všetky miesta dôkladne vodotesné. V tejto fáze je dôležité nechať medzi jednotlivými aplikáciami dostatočný čas na zaschnutie. NEPOUŽÍVAJTE fén ani kúrenie! Ak produkt schne príliš rýchlo, môže zanechávať škvrny a zhoršiť padnutie semišovej obuvi. Po každom použití spreja na semiš je nevyhnutné materiál pretrieť mäkkou kefou alebo špongiou z penovej gumy NUBUK BOX CLASSIC. Po niekoľkých pravidelných operáciách budú semišové výrobky vyzerať ako nové!

Product added to wishlist