Stopy po vode a snehu

Stopy po vode a snehu

Odstraňovanie odolných snehových a vodných stôp

Každý rok je to ten istý príbeh: hneď na začiatku zimy objavíte na kožených topánkach škaredé čiary. Teraz je čas popasovať sa so snehom a vodnými stopami. Vodné škvrny na koži nie sú len nevzhľadné – ak nie sú úplne odstránené, majú dlhotrvajúce účinky. Ako sa však na kožených topánkach takéto stopy po vode objavujú a čo je dôležitejšie, ako sa dajú odstrániť?

Zima je výzvou pre vašu obuv. Teplota sa neustále mení, prichádzajú do styku s vlhkosťou a posypovou soľou, a to všetko ich naozaj skúša. Ak budete konať rýchlo, biele stopy soli môžete odstrániť teplou vodou a handričkou, ktorá nepúšťa vlákna. Domáce prostriedky ako ocot alebo iné podobné produkty sú pre kožu príliš škodlivé – nepoužívajte ich! Po odstránení škvŕn od soli je potrebné topánky úplne vysušiť a starostlivo sa o ne starať. Za normálnych okolností idú snehové škvrny ruka v ruke s vlhkými topánkami, takže na udržanie tvaru topánky použite kvalitný drevený strom na topánky. Neošetrené drevo absorbuje vlhkosť.

Ak sa chcete uistiť, že vaše topánky nie sú počas zimy vždy pokryté soľou, nikdy ich nedávajte na ohrievač, inak sa na povrch dostane mastnota z kože a soli z opálenia. Collonil ponúka vhodný čistič topánok na ošetrenie snehových a vodných stôp. Vďaka tomu nielen zmiznú stopy, ale aj chráni a stará sa o topánku trvalo udržateľným spôsobom.

Už žiadne stopy snehu a vody so správnou hydroizoláciou

Správne vodotesná obuv je odolná voči vode. Počas zimy sa však ochranná vrstva rýchlo stratí v dôsledku vystavenia cestnej soli a kondenzácii prenikajúcej do kože. Pred prvým skutočným zimným dňom vytiahnite topánky zo šatníka a niekoľkokrát ich nepremokajte. Je dôležité nájsť správnu rovnováhu medzi nastriekaním topánok a ich ponechaním zaschnúť, čo umožní, aby vaše zimné topánky a obuv odolali stopám od snehu.

Dôkladné vyčistenie topánok pred aplikáciou hydroizolačného spreja zefektívni. Najlepší čas na vodeodolnosť topánok je, keď sú chemicky vyčistené a ošetrené prípravkami na starostlivosť o topánky. Nastriekajte na niekoľko náterov, pričom držte rovnomernú vzdialenosť medzi nádobou a topánkou, aby bola ochranná vrstva čo najúčinnejšia. Venujte zvýšenú pozornosť švom medzi topánkou a podrážkou, pretože vlhkosť preniká do tejto oblasti obzvlášť rýchlo.

Vodné stopy na koži

Stačí malé špliechanie, aby sa na vašom novom koženom chrbte objavila veľká značka. Netreba však podliehať panike; existuje veľa spôsobov, ako čeliť tomuto druhu nehôd. Na odstránenie vodných stôp z kože zvyčajne stačí čerstvý vzduch.

Vodotlače na hladkej koži s povrchovou úpravou sa nemusíte obávať, pretože povrchová úprava zabraňuje prenikaniu vlhkosti hlboko do kože. Čo sa však týka poréznych druhov kože, veci sú o niečo zložitejšie, pretože voda musí presakovať dovnútra. Ľudia sa často obracajú na domáce opravy, aby ju znova dostali von, ale kto chce naozaj závan cibule pri každom otvorení ich tašku na ďalšie týždne? Lepšou a udržateľnejšou možnosťou je použiť špeciálny čistiaci prostriedok na semišovú kožu, ktorý je dobrý pre materiál a zaisťuje, že sa voda v budúcnosti nedostane späť.

Samozrejme, je lepšie, ak sa stopy po vode na koži nikdy neobjavia a dôkladná hydroizolácia kožených výrobkov pomôže zabezpečiť, aby sa nezobrazili. Aj keď váš nový kožený chrbát zachytí dážď alebo vám vytečie fľaša s vodou, nezostanú po ňom žiadne viditeľné stopy.

Tipy na starostlivosť

usušte topánky

Krok 1: Osušte topánky

Aby ste zabránili deformácii topánok, keď schnú, použite drevenú formu na topánky. To má ďalšiu výhodu v tom, že drevo absorbuje vlhkosť.

Topánky sušte na teplom, dobre vetranom mieste a neumiestňujte ich na priame zdroje tepla, ako sú radiátory.

čistenie topánok

Krok 2: Čistenie

Semiš a semišovú kožu pred a po čistení ošetrite pomocou NUBUK BOXu, aby sa zachovala textúra kože.

Stopy po vode a snehu odstráňte pomocou SHAMPOO DIRECT, vhodného na použitie na akýkoľvek typ materiálu. Pomocou špongiového aplikátora ju naneste priamo na topánky a pred posledným zotretím nečistôt a zvyškov navlhčenou bavlnenou utierkou, ako je napríklad leštiaca útierka.

impregnácia topánok

Krok 3: Impregnácia

Keď si vyčistíte topánky, doplňte hydroizoláciu. Hydroizolačné nástreky aplikujte vonku alebo v dobre vetraných miestnostiach. Striekajte sprej CARBON PRO rovnomerne, nádobu držte asi 30 cm od topánky. Nechajte zaschnúť aspoň dvadsať minút a potom naneste ďalšiu vrstvu. Tento sprej je vhodný na použitie so všetkými materiálmi.

starostlivosť o obuv

Krok 4: Starostlivosť

Ošetrujte mäkkú kožu pomocou WATERSTOP COLOURS. Tento krém rozjasňuje farby a vyživuje kožu a zároveň ju udržuje pružnú. Pre semišovú kožu zvoľte NUBUK + TEXTIL.

Odporúčané produkty na prevenciu a odstránenie stôp po vode a snehu

Product added to wishlist

Z dôvodu čerpania dovolenky budú

Vaše objednávky vyexpedované po dátume: 5.7.2024