kabelky

Kabelky

Čistenie a starostlivosť o kožené kabelky a ich rúčky

Závisí od nich veľa, sú klasickým prvkom kabelky. Napriek tomu sú vždy zanedbávané: kožené rukoväte. A to aj napriek tomu, že rukoväte kabeliek sú pravidelne vystavené potu rúk, poveternostným podmienkam a hmotnosti. Každý, kto miluje svoju tašku, by ju mal čistiť zhora nadol niekoľkokrát do roka. Rovnako ako samotná taška, aj rúčky vyžadujú intenzívne čistenie a pravidelné utesňovanie. To zaisťuje, že môžu dlhodobo odolávať živlom.

Poznáte ten pocit: hrabete sa v šatníku a chytíte pevnú rúčku kabelky. Možno je to dedičstvo alebo taška, ktorú používate len príležitostne. Teraz je na mieste čistenie a starostlivosť, aby sa nič neroztrhlo a všetko vyzeralo opäť ako nové. Nečistoty na kožených rukovätiach vznikajú najmä vďaka kombinácii potu rúk a špiny. Hrubé nečistoty môžete odstrániť pomocou mäkkej kefy. Rozumnejším riešením je však odstraňovač nečistôt, ktorý sa používa buď na sucho alebo na vlhko. Keď sú kožené remienky čisté, môžeme prejsť na ďalší krok: starostlivosť.


Starostlivosť o staré a nové kožené rukoväte

Po dôkladnom vyčistení kožených rukovätí môžu správne postupy starostlivosti vrátiť rukoväti pružnosť a napätie. Osobitnú pozornosť si vyžadujú tašky od tety alebo nálezy na blšom trhu. Vintage modely sa môžu zmeniť na skutočné poklady, ak sa použijú bohaté a zvlhčujúce ošetrujúce produkty.

Stará kabelka má veľa príbehov. Značky, nečistoty a škrabance sú znakmi rušnej existencie. Pre niektorých takýto podkrovný objav vyvoláva nádherné spomienky na rodinu. Pre ostatných, nález na blšom trhu dopĺňa jedinečný a individuálny outfit. Ale predtým, ako je vintage taška pripravená na použitie, musí byť láskyplne oživená. Akékoľvek stopy na starých pokladoch je možné opatrne odstrániť pomocou Collonil's čistiacim sprejom. Cieľom je úplne odstrániť šmuhy mastnoty a nečistoty. Hladká koža je pre tento postup vhodnejšia ako porézne kožené rukoväte. Pre posledné menované odporúčame náš čistiaci krém.

Starostlivosť o kožené rukoväte zaručuje vláčnosť a odolnosť materiálu. Hladká koža môže byť opäť jemná a pružná s použitím výživného krému na kožu. Krém naneste na savú handričku, ktorá nepúšťa vlákna. Kožené rukoväte sú dostatočne premazané, keď už nenaberajú ďalší krém.

Aby kožené rukoväte zostali na vrchole aj v daždi, je dobrým riešením impregnačný prípravok. Ak je taška vyrobená úplne z kože, môžete použiť spreje na celú vec. Ak sú naopak kožené iba rukoväte, použite radšej tekutú impregnáciu. Dá sa ľahko aplikovať a preniká hlboko do rukoväte tašky, bez toho, aby sa do samotnej tašky dostali nejaké zvyšky.

Správne uloženie kožených rukovätí

Či už skladujete kožené rúčky svojej obľúbenej tašky, módny opasok, uzdu alebo vodítko pre psa: čím viac starostlivosti venujete, tým dlhšie vám tieto kožené výrobky vydržia. Kožené doplnky vydržia večnosť, ak sa o ne staráte a správne ich skladujete. Okrem toho, že kožené rukoväte môžu byť tvrdé a fľakaté, môže sa tvoriť aj pleseň.

Skladovanie kože je v skutočnosti pomerne jednoduché. Kožené výrobky, ktoré sa uchovávajú pri nízkych izbových teplotách, s primeraným vetraním a strednou vlhkosťou, vydržia celé generácie. Akonáhle sa však vytvorí pleseň, musíte konať rýchlo. Lekársky alkohol je v tomto prípade vašou poslednou možnosťou. Toto ošetrenie má silný odmasťovací účinok: sýte krémy na kožu a výživné ošetrujúce prípravky je preto potrebné použiť a nechať intenzívne pôsobiť.

Môže sa stať, že ten biely film na vašich kožených rukovätiach v skutočnosti nie je pleseň. Nezabudnite pozorne skontrolovať, pretože môže ísť o mastný výron. Na otestovanie, či ide o pleseň alebo výron, môžete použiť fén: na rozdiel od výronu tuku pleseň pôsobením tepla nezmizne.

Po úspešnom odstránení plesní z vôdzky pre psov, kožených rukovätí a iných podobných predmetov musíte zabezpečiť správne skladovanie. Kožené doplnky a oblečenie uložené v mäkkej, nepriehľadnej bavlnenej taške zostanú ako nové.

Tipy na starostlivosť o hladké kožené rukoväte

Krok 1: čistenie
Čistenie nasucho

Vrecko utrite mäkkou bavlnenou handričkou. Svetlé stopy je možné odstrániť pomocou našej SOFT GUM.

Vlhké čistenie

Viac odolných škvŕn môžete odstrániť pomocou nášho čistiaceho krému. Na odstránenie pretrvávajúcich mastných škvŕn použite náš čistiaci sprej.

Ak sa nesprávnym skladovaním vytvorila pleseň, odstráňte ju lekárskym liehom.

Krok 2: impregnácia

Po každom čistení impregnáciu obnovte. Vonku alebo v dobre vetraných miestnostiach používajte impregnačné spreje. Nastriekajte 1909 SUPREME WAX sprej na kabelku rovnomerne a zo vzdialenosti cca. 30 cm. Tento krok zopakujte po schnutí trvajúcom najmenej 20 minút.

Krok 3: starostlivosť

Naneste 1909 LEATHER CREAM pomocou špongiového aplikátora. To zaisťuje, že koža zostáva pružná a zachováva si žiarivosť. Nepoužívajte prípravky na starostlivosť o farby, pretože môžu zmeniť farbu oblečenia.

Odporúčané produkty pre kožené kabelky

Špecíalna rada pre starostlivosť o kabelky myBAGs

a iné vhodné produkty

Product added to wishlist