exotická koža

Starostlivosť o exotickú kožu

Čistý luxus: Ako sa starať o exotickú kožu

Krokodíl, had a pštros: Neexistuje žiadny iný typ kože, ktorý by bol taký elegantný a jedinečný ako exotická koža. Extravagantné textúry a farby dokážu premeniť tie najjednoduchšie biznis topánky, papuče, opasky a tašky na jedinečné kúsky.
Exotické typy kože majú niečo navyše. Pri správnej starostlivosti vám váš exotický tovar môže vydržať celý život.


Aké sú rôzne druhy exotickej kože?

Pri čistení a starostlivosti o exotickú kožu je nevyhnutné rozlišovať kožu so šupinami a kožu bez šupín. Krokodília koža a hadia koža patria do prvej kategórie, keďže šupiny zostávajú aj po spracovaní kože. Rybia koža sa na druhej strane zvyčajne vyskytuje bez šupín, s veľmi malými výnimkami. Pštrosia koža má textúru podobnú husej koži, a preto tiež patrí do kategórie nešupinatá.

hadia koža

Zatiaľ čo hadia koža a...

krokodília koža

...krokodília koža má šupinatejšiu štruktúru...

pštrosia koža

...pštrosia koža patrí medzi bezšupinaté druhy exotických koží.

Starostlivosť o kožu so šupinami

koža z hada

Krok 1: Vyčistite

Ak chcete odstrániť nečistoty z kože so šupinami, začnite opatrným utieraním kože mäkkou leštiacou handričkou, ktorá nepúšťa vlákna. Je dôležité ísť vždy v smere šupín a nikdy proti nim, inak riskujete trvalé poškodenie kože.

Ak je nečistota výraznejšia, skúste kožu vykefovať čistiacou kefou. Opäť vždy choďte rovnakým smerom, v smere šupín a používajte veľmi mierny tlak.

Poznámka: Hadia koža je mimoriadne citlivá vďaka svojej jedinečnej štruktúre.

vario classic

Krok 2: Impregnácia

Hydroizolácia je kľúčom k dlhodobej ochrane vašich obľúbených kúskov. VARIO CLASSIC je vhodný pre exotické kožené výrobky a uľahčuje hydroizoláciu. Sprej nielen chráni kožu pred vlhkosťou a nečistotami, ale zároveň dodáva materiálu potrebné živiny.

Krok 3: Starostlivosť

Ak máte do činenia s kožou plazov, ktorá je mimoriadne jemná, dbajte na zvýšenú opatrnosť pri každom kroku. Tu by mala stačiť aplikácia VARIO CLASSIC. Vyhnite sa mokrému čisteniu alebo používaniu leštidla akéhokoľvek druhu.

Starostlivosť o kožu bez šupín

bamboo lotion

Krok 1: Vyčistite

Aby sa exotická koža bez šupín leskla ako nová, čistíme ju s BAMBOO LOTION. Toto čistiace mlieko obsahuje výťažok z bambusu, ktorý vyživuje materiál a pomáha uvoľniť prípadné nečistoty. Prírodný extrakt z bambusu tiež zabraňuje vysušovaniu kože.

vario classic

Krok 2: Impregnácia

VARIO CLASIC je vhodný aj na použitie s nelúpavou kožou. Chráni pred nečistotami a vlhkosťou a dodáva materiálu dôležité živiny. Je dôležité ošetriť všetky topánky a tašky pred ich prvým použitím a po každom mokrom čistení. Akonáhle ste impregnovali, môžete prejsť k rutinej starostlivosti.

1909 leather lotion

Krok 3: Starostlivosť

Povrchy bez šupín, ako je pštrosia alebo rybia koža, sa ošetrujú ľahšie ako krokodília koža. Okrem hydroizolácie tieto materiály profitujú z použitia 1909 LEATHER LOTION. Mlieko obsahuje aloe vera a esenciálne oleje, ktoré zabraňujú vysychaniu kože a udržujú vaše obľúbené veci hladké a pružné.

Extra exotické kožené špičky

Exotická koža obzvlášť zle reaguje na vlhkosť. Najlepšie je vyhnúť sa kontaktu s vodou za každú cenu a vlhkosť rýchlo utrieť mäkkým uterákom. Silné zdroje svetla a tepla môžu tiež poškodiť exotickú kožu a môžu spôsobiť zmenu jej farebných odtieňov v priebehu času.
Exotické kožené topánky skladujte na bezprašnom mieste, ktoré je chránené pred svetlom a teplom, napríklad vo vrecúšku na topánky.

Postupujte podľa týchto tipov a budete si môcť užívať svoje exotické kožené výrobky ešte mnoho rokov.

Odporúčané produkty pre kožené oblečenie

Product added to wishlist

Z dôvodu čerpania dovolenky budú

Vaše objednávky vyexpedované po dátume: 5.7.2024