Mastená koža

Mastená koža

Mastená koža - čistenie a starostlivosť

Škvrny od mejkapu alebo mastné goliere na kožených bundách sú nevyhnutné a vyžadujú si dôkladné čistenie. Domáce prostriedky ako pena na holenie alebo detský púder však nie sú vhodné na trvalé odstránenie mastných škvŕn z kožených odevov: neobsahujú výživné látky, a preto kožu vysušujú. Goliere a manžety kožených búnd sú obzvlášť namáhané a vyžadujú si osobitnú pozornosť.

Veľkú pozornosť si vyžaduje čistenie mastnej kože, aby bundy a nohavice vyzerali ako nové. Okrem správnej starostlivosti o kožu a čistiacich prostriedkov je dôležitá aj trocha zručnosti a trpezlivosti. Ak chcete vyčistiť mastnú kožu, prvý krok zahŕňa suché čistenie povrchu mäkkými kefami alebo suchou handričkou. Rad Collonil zahŕňa aj špeciálne prostriedky na chemické čistenie. Týmto spôsobom je koža pripravená na následnú operáciu čistenia. Typ čistiaceho prostriedku bude závisieť od typu kože použitej na odev.

Ako odstrániť mastné stopy z mastenej hladkej kože a semišu

Mastné goliere alebo manžety sa dajú bez problémov sňať z robustných hladkých druhov kože. Na tento účel si môžete objednať čistiaci sprej  na chemické čistenie online. Aby ste znížili frekvenciu potrebného čistenia pre mastnú kožu, je najlepšie odstrániť mastnotu z materiálu hneď v prvej fáze.

Semiš a porézne typy hladkej kože sú náchylnejšie na mastnotu a mastné stopy. Oleje, tuky a tekutiny v tomto prípade rýchlo prenikajú do kože. Predtým, ako sa kožný tuk a pot dostanú do kože, musíte kožu okamžite vyčistiť. Pomocou mäkkej kefy alebo gumy na nečistoty môžete obnoviť textúru semišu. Potom môžete golier a manžety vyčistiť čistiacim sprejom z nášho online obchodu.

Ako vyčistiť zamastený volant a ochrániť ho pred nečistotami

Raz ročne musia vodiči áut poriadne vyčistiť mastné kožené volanty. V teplejšom období útočí pot rúk na kožu a aby volant dlho vyzeral dobre, je prvoradé pravidelné čistenie a starostlivosť.

Silné chemické prípravky sú pri čistení volantov tabu. Koža je prírodný materiál, ktorý pri nesprávnej starostlivosti veľmi trpí. Ak je už kožený volant lepkavý a zamastený, je najvyšší čas ho vyčistiť. Na odstránenie tuku z povrchu sú vhodné detské obrúsky. Dávajte pozor aj na švy, pretože sa tu môže hromadiť prach a koža je v tejto oblasti náchylnejšia na roztrhnutie. Nasledovať by malo samotné čistenie, napríklad výživným BAMBOO LOTION alebo LEATHER & TEXTILE CLEANER od Collonil, ktoré už pokožke prinavrátia dôležité živiny.

Čistenie zamasteného koženého volantu je len prvým krokom: oveľa dôležitejšia je záverečná starostlivosť. Ak kožený poťah skrehne, bude ťažké vrátiť materiál do pôvodného stavu. Preto je rozumné aplikovať špeciálny prípravok na starostlivosť o kožu pomocou mäkkej handričky z mikrovlákna. Farby tak budú vyzerať ako nové.

Odporúčané produkty pre mastenú kožu

Product added to wishlist

Z dôvodu čerpania dovolenky budú

Vaše objednávky vyexpedované po dátume: 5.7.2024