kožene oblečenie

Kožené oblečenie

Starostlivosť o kožené odevy

Kožené oblečenie je módnym základom pre ženy a mužov. Materiál nie je len funkčný, ale zaujme aj svojím charakteristickým vzhľadom a jedinečným pocitom. Kožené oblečenie vyžaduje dôkladné čistenie, aby materiálové vlastnosti kože vydržali dlhšie. Collonil ponúka širokú škálu produktov, vďaka ktorým budú kožené bundy, nohavice a sukne vyzerať nedotknuté. 

farebné kožené oblečenie

Jesenný trend – farebné kožené oblečenie

Správna starostlivosť o kožené oblečenie závisí od jeho kvality. Tu v zásade rozlišujete kože pigmentované a povrchovo zafarbené. Na výrobu odevov sa používa hladká aj jemná hladká koža. Každý druh vyžaduje špeciálne čistiace a výživné prostriedky. To zachováva hladkosť koženého oblečenia a vlastnosti odolné voči poveternostným vplyvom po veľmi dlhú dobu.

Čistenie a vyživovanie koženého oblečenia

Pred čistením koženého oblečenia drahými prostriedkami je možné hrubé nečistoty odstrániť mäkkou kefou alebo vlhkou handričkou. Tu je dôležité, aby ste boli jemný. Odieranie alebo škrabanie nenávratne ničí robustnú štruktúru kože. Aj produkty ako olivový olej, mlieko či detský púder majú dlhotrvajúce negatívne účinky.

Úplne základnou požiadavkou na vyživujúce kožené výrobky by mala byť impregnácia materiálu. Tým sa zabráni predčasnému prenikaniu vlhkosti a nečistôt. Podporte prirodzenú bariérovú funkciu kožených koží a impregnujte svoje kožené oblečenie ešte pred prvým nosením.


Odporúčané produkty pre kožené oblečenie

Product added to wishlist

Z dôvodu čerpania dovolenky budú

Vaše objednávky vyexpedované po dátume: 5.7.2024