čižmy z jahňacej kože

Čižmy z jahňacej kože

Čistenie topánok Ugg – Ako sa starať o svoje obľúbené čižmy z jahňacej kože

S prvým snehom prichádza čas plyšových čižiem UGG. Tieto pohodlné čižmy z jahňacej kože udržia vaše nohy v teple a pohodlí, pričom skvele vyzerajú. V dnešnej dobe je ťažké predstaviť si život bez trendových topánok. Aby boli UGG Boots súčasťou vášho zimného outfitu dlhší čas, máme pre vás niekoľko tipov na správnu starostlivosť.

UGG Boots sú vyrobené z vysoko kvalitnej kože a ovčej vlny. Mäkké vlákna jahňacej kože izolujú chodidlá aj pri veľkej zime. V zimných dňoch ponúka jahňacia koža najlepšiu ochranu pred chladom a vonkajšia semišová úprava púta pozornosť.

Aby vaše nohy a obuv boli v pohode počas celej zimy, vyžadujú veľa pozornosti a starostlivosti. Pri čižmách Ugg musíme zabezpečiť, aby bol zachovaný matný vzhľad semišu a aby boli chránené pred vlhkosťou. Posypová soľ, voda z topiaceho sa snehu a teplotné výkyvy vystavujú jahňaciu kožu značnému zaťaženiu. Z tohto dôvodu je nevyhnutná pravidelná starostlivosť o obuv.

Čistenie topánok Ugg – Ako efektívne čistiť topánky z jahňacej kože

Vrchný materiál čižiem Ugg tvorí prevažne kvalitný semiš, ktorý je porézny. Preto je veľmi potrebné pred prvým obutím čižmy naimpregnovať prostriedkom FASHION BOOTS. V opačnom prípade začnete veľmi rýchlo pozorovať známky používania, s ktorými značka Ugg nemôže dostáť svojmu menu.

Aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky, mali by ste obuv Ugg pravidelne ošetrovať. Vždy obuv najskôr vyčistie KREPOVOU KEFKOU, alebo NUBUCK BOX od Collonil. To opäť oživí štruktúru kože a odstránite tým hrubé nečistoty. Je dôležité kefovať čižmy na sucho, inak môžu čiastočky nečistôt vniknúť do kože. Tu platí, že menej je viac: inak môže semiš stratiť svoju štruktúru.

Po mokrom očistení pomocou prípravkov, nechajte čižmy sušiť aspoň 24 hodín. To umožňuje odparovanie vody z jemných vlákien jahňacej kože. Ugg Boots sú citlivé na slnko a teplo, preto ich nikdy nesušte na slnku, či radiátore. Očistite vždy obe topánky naraz, pretože každým čistením stráca koža pigment a je o čosi bledšia.

Ak sú vaše Ugg Boots veľmi špinavé, Collonil’s BAMBOO LOTION je dokonalým riešením. Pomocou tohto prípravku ľahko odstránite nečistoty. Bambusový extrakt zároveň zabraňuje vysychaniu materiálu. Akékoľvek odporúčania na umývanie citlivých čižiem z jahňacej kože vodou by ste mali ignorovať: vaše Ugg Boots by zostali nepekné!

Starostlivosť o Ugg boty – Impregnácia

Čižmy z jahňacej kože sú atraktívne, ale náchylné na počasie. Zima je pre ne skutočnou výzvou. Ulice sú pokryté chemikáliami a posypovou soľou, preto sa po krátkom čase na poréznom semiši topánok môžu objaviť škvrny. Impregnácia vašich Ugg Boots je preto nevyhnutnosťou: stopy po vode a škvrny od soli potom jednoducho zotriete vlhkou handričkou, ktorá nepúšťa vlákna.

Špeciálne vyvinuté impregnačné spreje udržia vaše citlivé topánky Ugg Boots dlhšie vo forme a zachovajú ich nezvyčajnú estetiku. Čím častejšie budete sprej používať, tým viac sa vám vaše topánky poďakujú. Collonil ponúka špeciálny impregnačný sprej na módne čižmy z jahňacej kože, FASHION BOOTS. Chráni pred škvrnami od vody, snehu a soli a zároveň sa stará o kožu: cenné oleje nahrádzajú stratené živiny a osviežujú farby. Čižmy z jahňacej kože by sa mali nastriekať rovnomerne a celé, zo vzdialenosti 20 – 30 centimetrov. Hneď ako je povrch vlhký, nechajte topánky niekoľko hodín schnúť. Ak je materiál úplne premočený, vyžaduje si 24 hodín sušenia na tmavom a chladnom mieste.

Krémy na obuv by sa nemali používať vôbec, a tekuté ošetrujúce prípravky len vo výnimočných situáciách. Nedajú sa rovnomerne rozotrieť po hrubej koži a štruktúra vlákna bude lepkavá. S impregnačným sprejom na čižmy z jahňacej kože tomu môžete predísť. Po úplnom zaschnutí čižiem ich opracujte mäkkou kefou, čím obnovíte charakteristický vzhľad vašich Ugg Boots.

Tipy na starostlivosť

Krok 1: Nechajte svoje Ugg Boots vyschnúť

Mokré topánky nechajte pred čistením vyschnúť, aby sa čiastočky nečistôt nezapracovali do kože.

Krok 2: čistenie

Obe topánky čistite súčasne, aby nevznikli farebné rozdiely.


Čistenie nasucho
Odstráňte hrubé nečistoty zo suchých topánok mäkkou kefou ako NUBUCK-BOY alebo NUBUCK BOX, či KREPOVOU KEFKA. Toto súčasne oživuje štruktúru kože.


Vlhké čistenie
Keď sa vysporiadate s hrubou špinou, nastriekajte na topánky BAMBOO LOTION a vykefujte pomocou vyššie spomenutých kefiek.

Krok 3: impregnácia

Po každom čistení impregnáciu obnovte. Vonku alebo v dobre vetranej miestnosti  nastriekajte na topánky zo vzdialenosti 30 cm FASHION BOOTS tak, aby boli rovnomerne pokryté. Nástrek zopakujte ešte raz,  hneď ako topánky Ugg Boots uschnú.

Vďaka dodatočnému ochrannému pôsobeniu impregnačného spreja bude koža topánok vyživená a farba svieža. Vaše Ugg Boots nebudú vyžadovať žiadnu ďalšiu starostlivosť.

Odporúčané produkty pre čižmy z jahňacej kože

Product added to wishlist

Z dôvodu čerpania dovolenky budú

Vaše objednávky vyexpedované po dátume: 5.7.2024