pachy v topánke

Neutralizujte pachy

Dezodoranty do topánok – ako ich používať a ako fungujú

Po čase aj tie najlepšie topánky začnú nepríjemne zapáchať. Ani vetranie, či striedanie obuvi nie je dlhodobým riešením. Mnoho ľudí neutralizuje zápach pomocou rôznych domácich trikov. Ak však hľadáte dlhodobé a trvalé riešenie, oveľa lepšie je použiť dezodorant do topánok. Väčšina produktov používaných na neutralizáciu zápachu topánok nerieši základný problém: pot a baktérie. Vedeli ste, že pot nôh má dôležitú funkciu a že je vlastne bez zápachu? Svoju telesnú teplotu regulujeme aj cez nohy, stratou vlhkosti. Nepríjemné pachy vznikajú vďaka prítomnosti odolných baktérií na pokožke, ktoré rozkladajú pot na chodidlách. Ďalším problémom je nedostatočné vetranie nôh. Intenzívny dezodorant na topánky je najúčinnejší spôsob, ako neutralizovať zápach a účinne bojovať proti baktériám - príčinám zápachu.

Nepríjemné pachy z topánok – takto môžete zápach dlhodobo neutralizovať

Okrem dostatočného vetrania topánok sa môžete zbaviť nepríjemných pachov pomocou správneho dezodorantu, v závislosti od materiálu vašej obuvi. Vysoko účinné dezodoranty bojujú nielen so zápachom v topánkach. Dokážu tiež vniesť závan čerstvého vzduchu do látkových odevov, kabeliek a čalúneného nábytku. Všetky produkty Collonil na neutralizáciu pachov ponúkajú intenzívnu sviežosť. To znižuje zápach a redukuje choroboplodné zárodky. Neutralizačný efekt môžete zvýšiť aj použitím tenkých kožených vložiek do topánok. Sú priedušné, odvádzajú pot nôh a dajú sa kedykoľvek vymeniť. V internetovom obchode Collonil nájdete veľký výber vložiek pre rôzne typy obuvi a pre všetky ročné obdobia. Od froté stielky na barefoot beh, až po stielky Sport Footbed Comfort Sole s tlmičom nárazov.
Tenisky sú v zásade veľmi priedušné, no používame ich intenzívne. Preto sa športová a outdoorová obuv musí neutralizovať častejšie. Mnoho športovcov sa spolieha na pranie v práčke pre neutralizáciu pachov, to však nerobí dobre ani teniskám, ani práčke. Športová obuv pozostáva z viacerých vrstiev zlepených k sebe. Časté vystavenie vode môže spôsobiť rozpad týchto vrstiev. Celá teniska sa môže časom deformovať tak, že zvršok už neprilieha k podrážke tak ako by mal. Ak chcete neutralizovať zápach často nosených topánok, nie je potrebné topánky cez noc vetrať, ako sa uvádza v návodoch, ani ich nemusíte nechávať pred aplikáciou neutralizátora pachov vysušiť. Ak používate Collonil  Breeze - neutralizátor zápachu na oblečenie a obuv, sprej by sa mal aplikovať na tenisky ihneď po použití. Sprej funguje najúčinnejšie, ak sú topánky, odev alebo taška stále vlhké.

Nepríjemné textilné pachy – takto môžete neutralizovať pachy kožených odevov a textilných poťahov nábytku

Väčšinu odevov možno vo všeobecnosti prať, aby sa odstránili nepríjemné pachy. Aj keď plánujete pravidelne vykonávať intenzívne čistenie, kožené bundy – či už s podšívkou alebo bez nej – nikdy nedávajte do práčky. Na zbavenie pachov kožených odevov sú najlepším riešením spreje na neutralizáciu zápachu. Tie zaisťujú zachovanie charakteristickej vône kože. Pri nábytku, ktorý má textilný poťah, je problém o niečo komplikovanejší. Zdá sa, že materiál magicky priťahuje pachy jedla a tabaku. Čistenie a neutralizácia si často vyžadujú cit pre vec. Čerstvý vzduch však dokáže malé zázraky. Jednoducho otvorte okná a nechajte vzduch cirkulovať! Stoličky potiahnuté zamatom môžete dôkladnejšie prevetrať na balkóne. Takto sa môžete nakrátko zbaviť pachov pohoviek, matracov a stoličiek. Ak však hľadáte dlhodobé riešenie, používajte spreje na neutralizáciu zápachu. Výhoda týchto produktov je zrejmá. Jemný roztok v rozprašovači nenamáča čalúnenie a zachováva tvar poťahu. Vďaka vysoko účinným sprejom Collonil zápach zmizne vo veľmi krátkom čase. Produkt je tiež ideálny pre použitie na vnútornú stranu tašiek. Najmä športové tašky a batohy, v ktorých sa prenášajú prepotené tenisky a tričká, môžu nepríjemne zapáchať. Aj po vybalení topánok a tričiek taška páchne. Aby ste odstránili nepríjemne zapáchajúce plesne a baktérie, môžete tašku oprať –  pokiaľ ju možno prať v práčke. Zárodky spôsobujúce zápach v nej však s najväčšou pravdepodobnosťou zostanú. S intenzívnym sprejom Breeze je to inak: stačí tašku prevártiť naruby a nasprejovať. Po zaschnutí bude taška, či batoh opäť voňať novotou.

Tipy na starostlivosť

Pranie topánok v práčke

Kožené topánky nikdy neperte v práčke. Môže to poškodiť kožu. Pokiaľ to pokyny výrobcu dovoľujú, látkovú obuv je možné prať pomocou SNEAKER WASH pri 30 stupňoch a pri nižšej rýchlosti.

Použitie dezodorantu na topánky

Sprej BREEZE nastriekajte rovnomerne do vnútra topánky, pokiaľ je ešte vlhká. Produkt sa aktivuje vlhkosťou a neutralizačný efekt bude silnejší. Sprej môžete použiť aj obrátene s topánkami.

Neutralizátor pachov je tiež ideálny pre odevy a tašky.

Odstráňte pachy z textilného nábytku

Krok 1: vetranie

Zabezpečte dobrú cirkuláciu vzduchu v miestnosti alebo zamatom pokrytý nábytok vonku.

Krok 2: použitie neutralizátora zápachu

Nábytok rovnomerne nastriekajte naším sprejom BREEZE.

Odporúčané produkty pre neutralizáciu pachov

Product added to wishlist