Výstroj na motorku

Výstroj na motorku

Motocyklové vybavenie vyrobené z kože a látok – ako si zachovať praktickosť a pekný vzhľad

Čistenie vašej motorkárskej kombinézy

Kožené vybavenie je pre motocyklistov viac než len módny doplnok, ponúka ochranu pred vetrom, počasím a zraneniami. To znamená, že kožené oblečenie sa musí pravidelne starať, aby si zachovalo tieto ochranné vlastnosti.
Motocyklistické obleky musia odolať extrémnym podmienkam; sú vystavené pôsobeniu vody, tepla, prachu, potu, oleja a benzínu. Preto by nemalo byť prekvapením, že pravidelne vyžadujú starostlivé čistenie, starostlivosť a ochranné ošetrenie.


Ak máte koženú jazdeckú súpravu, je väčšinou vyrobená z povrchovo vyčinenej hovädzej kože, hoci niektoré sú vyrobené z klokanej kože. Oba typy sú prirodzene odolné a vodeodolné, no napriek tomu vyžadujú pravidelnú starostlivosť, aby nevysychali.

Niektoré značky kombinujú kožu s inými syntetickými materiálmi. Ak je to tak, uistite sa, že venujete veľkú pozornosť tomu, aké produkty môžete použiť na svoje vybavenie.

Váš oblek bude na ceste prirodzene zbierať trochu prachu. Aby ste sa uistili, že sa nevsiakne do kože, odporúčame po väčšine jázd utrieť výstroj vlhkou handričkou, mäkkou kefou alebo špongiou.
Ak však máte čo do činenia s pripečeným bahnom a špinou, je ťažké vyhnúť sa mokrému čisteniu obleku.
Ak nemáte po ruke žiadne špeciálne čistiace prostriedky, odporúčame použiť jemný čistiaci prostriedok. Nepoužívajte žiadne drsné čistiace prostriedky ani rozpúšťadlá.

Najjednoduchšou možnosťou je jemne vyčistiť váš výstroj pomocou špecializovaných produktov, ako je CARBON COMPLETE, naša vysoko účinná čistiaca pena.
Pena sa dodáva s mäkkou aplikačnou hubkou. CARBON COMPLETE robí viac než len čistí, ale zároveň vyživuje kožu a zároveň ju vodeodolne!
Ak dáte svoju súpravu na mokré čistenie, uistite sa, že ste ju najprv utreli do sucha handričkou a potom ju zaveste, aby vysušila na dobre vetranom mieste.

Poznámka: Výbavu na motorku nikdy nenechávajte sušiť na radiátoroch alebo na priamom slnku. Tým sa koža vysuší a stane sa poréznejšou.Hydroizolácia vášho motocyklového vybavenia

Je dôležité, aby ste svoje kožené oblečenie nepremokali, aby doň neprenikol dážď. Kožný maz do istej miery funguje, ale pred premastením by ste mali bundu naozaj ošetriť hydroizolačným sprejom alebo pleťovou vodou. Uvidíte, dážď hneď utečie!

Na motorkársku výstroj sa oplatí použiť vysokoúčinný hydroizolačný sprej ako CARBON PRO. To ponúka maximálnu ochranu a priedušnosť a možno ho použiť na zmiešané materiály, t.j. výstroj s koženými a syntetickými komponentmi alebo vodeodolné membrány.
Navyše CARBON PRO ponúka dlhotrvajúcu ochranu. Ošetrenie vášho vybavenia pred prehliadkou môže znamenať veľký rozdiel.

carbon pro

Špeciálna starostlivosť o kožené oblečenie

Všetky druhy kože majú radi, keď sú z času na čas vyživované vlhkosťou a živinami. Krém na topánky tu úplne nepomôže, pretože farby môžu krvácať. Je lepšie použiť leštidlo na kožu, olej alebo pleťovú vodu, ktorá je špeciálne vyrobená na kožené oblečenie. Collonil's CARE FOR LEATHER CLOTHING poskytuje koženej výstroji intenzívnu výživu a zaisťuje, že vaša súprava zostane lesklá, pružná a v dobrom stave.

Starostlivosť o kožené odevy

Ručné umývanie motocyklových rukavíc, ladvinákov a ďalších kožených doplnkov motorkára

Aj keď niektorí ľudia hovoria, že je to bezpečné, nikdy by ste nemali prať rukavice na motorku alebo ľadvinové pásy v práčke. Pri koženej galantérii vždy odporúčame vyhnúť sa práčke. Ručné umývanie si samozrejme vyžaduje oveľa viac úsilia, ale vaša výbava sa vám poďakuje – a vydrží oveľa dlhšie.

kožená prilba
rukavice na motorku
bunda na motorku

Uskladňujte kožené vybavenie správne

Odporúča sa, aby ste výstroj pravidelne čistili počas jazdeckej sezóny, ale aj predtým, ako ju uskladníte na mimosezónu. Koža tak zostane jemná a pružná, kým ju znova nevytiahnete.
Oblek je najlepšie uložiť na dobre vetranom mieste. Dbajte na to, aby ste ho neskladovali vo vzduchotesných plastových krytoch, inak riskujete, že vaše vybavenie začne plesnivieť!
Ak chcete súpravu uložiť zakrytú, najlepšie urobíte, ak ju vložíte do priedušnej tašky na oblečenie. To zabraňuje jeho treniu o iné časti oblečenia. Ak je to možné, odstráňte akúkoľvek podšívku a chrániče a nechajte výstroj voľne visieť, aby ste predišli pokrčeniu.

Čistenie textilného motocyklového vybavenia

Motocyklové oblečenie vyrobené z textílií, ako je Gore Tex®, je z hľadiska čistenia a starostlivosti dosť nenáročné na údržbu. Všeobecne povedané, akékoľvek špinavé vybavenie môžete jednoducho vložiť do práčky – nezabudnite použiť jemný cyklus!

Dbajte na to, aby ste výstroj riadne vypláchali, aby zvyšky pracieho prostriedku nepoškodili vzhľad alebo funkciu vášho oblečenia.
Novšie práčky majú často možnosť plákania po bežnom praní.
Ak pokyny na pranie hovoria, že je to v poriadku, môžete potom použiť sušičku. To znamená, že väčšina motorkárskych búnd a nohavíc rýchlo schne na vzduchu.

Vodotesné textilné motocyklové vybavenie

Väčšina textilného vybavenia už obsahuje vodeodolnú membránu, ktorá bráni vniknutiu vody do oblečenia, no stále umožňuje únik kondenzovanej vody.
Na podporu membrány je dobré ošetriť výstroj hydroizolačným sprejom. Tým sa utesnia membránové vlákna a zvýši sa ochranný faktor.
Hydroizolačnú kúru by ste mali osviežiť po každom treťom umytí. Okrem toho, že chráni vaše oblečenie pred vodou, pomáha chrániť aj pred nečistotami.

Alternatívou k hydroizolačnému spreju je náš Outdoor Wash In Protector. Tento špeciálne vyvinutý prací prostriedok nepremokne vaše oblečenie pri praní, zanecháva ho dobre chránené a 100% priedušné.Odporúčané produkty pre motorkársku výbavu

Product added to wishlist

Z dôvodu čerpania dovolenky budú

Vaše objednávky vyexpedované po dátume: 5.7.2024