interiér auta

Interiéry áut

Starostlivosť o kožu vo vašom aute

Rozliata káva na koženom sedadle, mastné odtlačky prstov na prístrojovej doske: Niekedy sa týmto incidentom nedá vyhnúť, no aj bežné každodenné činnosti kladú časom na kožené autosedačky a interiéry vážne nároky. Je dôležité pravidelne čistiť vnútro auta, ak chcete, aby vyzeralo dobre aj v nadchádzajúcich rokoch. Dôkladné čistenie ho totiž pomáha chrániť pred opotrebovaním.

kožený volant

Volant, sedadlá, prístroje...

kožené sedačky v aute

...kožené diely v automobiloch podliehajú silnému opotrebovaniu...

palubová doska

...a preto potrebujú pravidelnú starostlivosť.

Ako čistíte čalúnenie auta a kožené autosedačky?

Interiéry áut vyžadujú efektívne, no zároveň šetrné čistenie. Škvrny a rozliatie na povrchu sa zvyčajne dajú odstrániť chemickým čistením. Vyskúšajte SOFT GUM na vymazanie nečistôt a škvŕn z hladkej kože.

CLEANER funguje dobre na semišových a nubukových povrchoch. Po čistení nezabudnite drsnejšie kožené interiéry vykefovať VELOURS-BOY.

Odstraňovanie silného znečistenia z autosedačiek

Ak máme čo do činenia s odolnejšou špinou, vyskúšame čistič na kožu a textil zo SADY PRE MOTORISTOV. Zbaví vás ťažko čistiteľných škvŕn bez zafarbenia materiálu. Čistič funguje dobre na sedadlách vyrobených z jemnej hladkej kože, ako aj perforovanej kože a alcantary, čo sú bežné materiály interiéru automobilov.

S týmto čističom sa dajú ľahko ošetrovať aj zmiešané textílie. Nastriekajte čistič kože a textilu na čalúnenie auta. Uistite sa, že semišové, nubukové a textilné sedadlá vykefujete čistiacou kefou, než utriete čistič a nečistoty vlhkou handričkou.

Ak sa vám niekedy dostane na sedadlá motorový olej alebo iná mastnota, skúste použiť sprej REINIGER. Na povrchy v dobre vetranom aute nanášajte iba tenkú vrstvu.

Pozor na farebné krémy na kožených sedačkách!

Pri používaní farebných leštidiel na kožené sedadlá buďte opatrní. Neodporúča sa nanášať farebné leštidlo na veľké plochy, pretože riskujete, že sa vám lesk dostane na oblečenie.
Maximálne by ste mali nanášať farebný lak len na veľmi malé škvrny. WATERSTOP COLORS funguje dobre pre hladkú kožu. Je dôležité, aby ste oblasť potom dôkladne vyleštili, aby ste minimalizovali akýkoľvek prenos farieb.

Keďže semiš a nubuk nemôžete leštiť, neodporúčame na tieto materiály používať farebné prípravky.

krásne auto

Obzvlášť intenzívne farby vyžadujú pravidelnú starostlivosť. To zaistí, že kožené čalúnenie bude aj po rokoch vyzerať ako nové.

Starostlivosť o pružné autosedačky

LEATHER LOTION je vhodnejší na použitie na veľkých plochách. Nielenže vyživuje kožu cennými olejmi, ale tiež osviežuje farby a chráni vaše oblečenie pred zafarbením.

Chcete vodotesné autosedačky?

Hydroizolačné spreje sa vo všeobecnosti neodporúčajú používať v interiéri. Navyše, hydroizolácia vašich sedadiel nie je skutočne potrebná, pretože nie sú vystavené drsným poveternostným podmienkam. Pravidelné ošetrovanie povrchov prípravkami uvedenými vyššie je vo všeobecnosti dostatočnou ochranou kožených sedadiel vášho auta.

Pre tých, ktorí jazdia s otvorenou strechou, a preto sa obávajú dažďových prehánok, je užitočný prípravok na starostlivosť o vodu odpudzujúci vodu. Naneste trochu PROTECT & CARE na mäkkú handričku a vtierajte krúživými pohybmi od švu k švu. Vyhnite sa silnému tlaku a nikdy neaplikujte krém priamo na kožu – mohlo by to spôsobiť škvrny!

Viac než len sedadlá – vyčistite celý interiér

Zvyšok interiéru vášho auta môžete vyčistiť pomocou COCKPIT SPRAY zo sady pre motoristov. Aplikujte tento čistiaci prostriedok na akékoľvek súčasti vyrobené z plastu, dreva alebo kovu mäkkou handričkou. Zabraňuje elektrostatickému náboju, prachu a chráni povrchy pred nečistotami. Má tiež jemnú vôňu cédra, vďaka čomu bude vaše auto voňať sviežo.

Keď sa nabudúce vydáte umyť auto, venujte ešte pár minút interiéru. Venovať tomu trochu pozornosti sa oplatí, pretože dobre ošetrované kožené sedačky sú odolné voči škvrnám a vyzerajú oveľa dlhšie ako nové.

Odporúčania produktov pre interiéry áut

Product added to wishlist