ako sa správne starať o manažérsku obuv

Manažérska obuv

Starostlivosť o manažérsku obuv

Životnosť elegantnej biznis obuvi závisí od správnej starostlivosti. Neustále používanie kožených topánok ich značne namáha. Špina, vlhkosť a nesprávne skladovanie spôsobujú rýchlejšie starnutie obuvi. Ponúkame vám niekoľko tipov, pomocou ktorých udržíte vašu obľúbenú obuv dlho v bezchybnom stave. Trávite v nej predsa celý pracovný čas.
Topánky môžu o svojom majiteľovi prezradiť veľa. Dobre udržiavané topánky sú znakom dobrého obchodníka. Toto príslovie platí dnes rovnako ako kedysi. Elegantné kožené topánky sú neoddeliteľnou súčasťou obleku. Pri správnej starostlivosti vyzerajú vždy elegantne a zároveň umocňujú váš celkový vzhľad manažéra. Ak chcete svojím podnikateľským životom kráčať s ľahkosťou, nestačí klásť dôraz len na výber obuvi, ale pamätajte aj na to, že vďaka pravidelnej starostlivosti si kvalitné biznis topánky dlho udržia krásny vzhľad.

Určite poznáte problém: večer  si chystáte topánky na nasledujúci pracovný deň. Všetky prípravky na čistenie, krémy na topánky a leštidlá sú však v kancelárii. Tam sú málo užitočné. Gumené galoše už nie sú v móde, no na vašich nových kožených topánkach môže vlhké alebo chladné počasie so snehom, prípadne soľ zanechať stopy. Aj nové topánky potrebujú intenzívnu starostlivosť, s osobitnou pozornosťou na vodoodolnosť.

kožená obuv

Pravidelná starostlivosť je nevyhnutná, aby kvalitná kožená obuv vyzerala dlhodobo dobre.

biznis oufit

Topánky sú dôležitým faktorom v celkovom biznis outfite.

kožené topánky

Ak sú správne čistené a ošetrované, zo všetkých kožených topánok vyžaruje elegancia.

Kožené biznis topánky – efektívne čistenie a starostlivosť

Pohodlná a dobre upravená obuv je nevyhnutná pre váš každodenný pracovný život. Na jednej strane kvalitné kožené topánky dotvárajú outfit, na strane druhej však musia chrániť vaše päty a kĺby, ak musíte dlho stáť a chodiť. Keď už nájdete ten správny model obuvi, chcete si ho uchovať na dlhú dobu. O dôvod viac prečo sa o kvalitnú biznis koženú obuv dobre starať. To výrazne pomáha zachovať jej tvar, vzhľad a účel.

Medzi najdôležitejšie nástroje starostlivosti o koženú obuv patria čistiace a NANÁŠACIE KEFY na topánky, pre aplikáciu čistiacich prostriedkov a krémov. Ďalej LEŠTIACE KEFY správny prípravok na starostlivosť o kožu a, samozrejme napínač na topánky. Collonil ponúka komplexný rad produktov starostlivosti o rôzne druhy kože. Vysokokvalitné topánky z jelenicovej usne je možné čistiť napríklad prípravkom na semiš, hladkú kožu chrániť proti nepriazni počasia pigmentovanými impregnačnými sprejmi. Pre príležitostné a bleskové odstránenie prachu z obuvi, používajte SAMOLEŠTIACE ŠPONGIE na topánky.

Okrem čistenia a starostlivosti o kvalitnú biznis koženú obuv je rovnako dôležité leštenie, ktorým odstránite prebytočný krém z topánok a vrátite im pôvodný lesk. Je to preto, že prípravky na starostlivosť o koženú obuv obsahujú vysokokvalitné vosky, ktoré svoj plný účinok prejavia až pri konečnom leštení.

perfekne vyleštené topánky

Roll na jeseň: moderný biznis vzhľad s perfektne upravenými topánkami.

Čistenie kožených podrážok

Hoci sa o topánky vyrobené z hladkej kože alebo semišu staráte s oddanosťou, občas možno na čosi zabúdate. Vašu pozornosť si zaslúžia aj kožené podrážky, pretože nesú hlavnú záťaž. Aby boli dostatočne chránené pred vlhkosťou a nepriaznivým počasím, je potrebné sa o ne starať pravidelne. Špeciálne vysokokvalitné oleje na podrážky z kože majú vodoodpudivý účinok a koži vracajú potrebné živiny, vďaka ktorým zostávajú podrážky pružné a pevné.

Ak sú vaše topánky šité, môžete olej bez váhania použiť. Nalepené podrážky sa však môžu odlepiť. Pred nanesením oleja očistite podrážky vlhkou handričkou. Po zaschnutí môžete na ne olej naniesť štetcom. Olej lepšie prenikne do podrážok, ak topánky položíte nabok. Je nevyhnutné zabrániť tomu, aby sa zvršok obuvi dostal do kontaktu s olejom na podrážky, pretože by mohli vzniknúť škvrny, ktoré sa nedajú odstrániť.

Odporúčané produkty pre biznis obuv

Product added to wishlist