Všetko o starostlivosti o kameň

112 rokov čistenia, ochrany a starostlivosti o náročné povrchy

360-stupňový koncept kamennej podlahy pre život bohatý na kameň

Kamene sú úžasné. Ako povrchový materiál vytvárajú prirodzenú atmosféru v interiéri aj exteriéri. Milujeme váš vzhľad a chceme si ho zachovať na dlhú dobu. S COLLONIL STONE sa prírodné kamene čistia, chránia a starajú sa o ne trvalo udržateľným a zodpovedným spôsobom - žiadne mastné škvrny, špina, zmena farby, stopy vody alebo kyseliny

Bývať v dome z tesaných a opracovaných kameňov si v stredoveku mohli dovoliť len bohatí ľudia. V očiach tých, ktorí bývali v drevených a hlinených chatrčiach, boli špinaví boháči. Dnes oceňujeme kamene ako materiál, ktorý nám do života vnáša kúsok prírody. Vo vnútri vytvárajú pohodlie a atmosféru. Vo vonkajších priestoroch tvoria plynulý prechod do prírody.

Raňajky na terase

V kuchyni v čase obeda

Večer na pohovke

Kamene sú ušľachtilé a vždy individuálne. V kúpeľni sprostredkujú teplo, v predsieni sa osvedčia ako robustná podlahová krytina a v kuchyni ako štýlová pracovná plocha. Vonkajšie sú materiálom voľby, pokiaľ ide o odolnosť, funkčnosť a atraktívny vzhľad - na terasách, chodníkoch, na fasádach, ako ploty a okraje bazénov. A keďže kamene sú takmer nezničiteľné, stoja ako náhrobné kamene naveky.

Pre každý vkus sa nájde vhodný kameň: svetlý vápenec, svetlý pieskovec, ušľachtilý mramor, stredomorský travertín, všestranná žula, tmavá bridlica alebo rustikálny čadič.

Kamene sú odolné, trpezlivé prírodné materiály. Ak sa neliečia, sú však aj citlivé. Mastná škvrna od grilovanej klobásy, ktorá spadla na terasu, okraj zabudnutého citróna na mramorovej pracovnej doske v kuchyni alebo stopa na vápenci v kúpeľni ... pri správnej starostlivosti a spoľahlivou ochranou prírodný kameň povrchy zostávajú nadčasovo krásne.

Svetlý pieskovec

Tmavá bridlica

Trblietavý vápenec

Odporúčané produkty pre starostlivosť o kameň

ČISTENIE: pre interiér aj exteriér


Pred akoukoľvek ochranou prichádza čistenie. V prvom kroku sa hrubé nečistoty odstránia metlou. Nie je nič lepšie pre dokonalé vyčistenie ako ekologické COLLONIL STONE ORGANICKÉ ČISTENIE. Univerzálny čistiaci koncentrát pre všetky druhy prírodného a umelého kameňa je udržateľný a neobsahuje kyseliny. Čistič je vhodný dokonca aj na mramor, pieskovec a vápenec a šetrne čistí aj všetky keramické dlaždice, žulu a bridlicu. ORGANICKÉ ČISTENIE účinne odstraňuje nečistoty, usadeniny a staré ošetrujúce vrstvy na báze prírodných, obnoviteľných surovín. Aj citlivé kamenné povrchy bez problémov znášajú receptúru bez obsahu kyselín.

ORGANICKÉ ČISTENIE s inovatívnym novým zložením COLLONIL TD4 je ideálne aj na použitie v čistiacich strojoch s kefou.

Vždy dobrý nápad: Či už na základné čistenie po zime, na čistenie medzi tým alebo na prípravu a aktiváciu impregnačnej ochrany, napr. s ekologickou ORGANIC PROTECT alebo vysokovýkonnou ochranou CARBON PROTECT.

Čistič v akcii


Použitie je veľmi jednoduché: Najprv odstráňte z povrchu hrubú špinu a prach pomocou metly alebo drhnutia. Univerzálny koncentrát podľa stupňa znečistenia a vlastností materiálu zmiešajte v pomere 1:3 až 1:10 s vodou a rovnomerne rozdeľte. Nechajte krátko pôsobiť a potom prepracujte kefou alebo špongiou. ORGANICKÉ ČISTENIE je ideálne aj pre použitie s vysokotlakovým čističom. Nakoniec ošetrite čistou vodou. Výsledok: čisté povrchy, ktoré sú zábavné.

Vyčistite pomocou kefy

Optimálne riešenie pre odstránenie nečistôt

Perfektný výsledok

OCHRANA: pre interiér aj exteriér

Dobrá impregnácia má zásadný význam pre dlhú životnosť kamenných povrchov. Na výber máte medzi ORGANIC PROTECTOR na vodnej báze a vysokoúčinnou impregnáciou CARBON PROTECTOR. Obe impregnácie sú vhodné na všetky kamenné povrchy, ako sú terasové dosky, obklady, betónové podlahy, parapety, pracovné dosky, náhrobné kamene, betónové fasády a fasády z prírodného kameňa.

Collonil CARBON PROTECTOR

Chráni pred všetkými poveternostnými vplyvmi a záťažou. Zabráni sa rýchlemu prenikaniu vodnatých, mastných a olejových nečistôt. Výsledkom je dokonalý a dlhotrvajúci efekt perličiek. To značne uľahčuje následné čistenie.

Collonil ORGANIC PROTECTOR

Ekologická univerzálna impregnácia bez rozpúšťadiel. Poskytuje trvalú ochranu pred poveternostnými vplyvmi a stresom a účinne zabraňuje rýchlemu prenikaniu vodnatých, mastných a olejových nečistôt.

Účinok impregnácií STONE


Impregnácie COLLONIL STONE prenikajú hlboko a poskytujú dlhotrvajúcu ochranu bez zmeny vzhľadu povrchu. Priedušnosť v kameni je zachovaná, vodná para môže z prírodného kameňa unikať a zabraňuje sa hromadeniu vlhkosti a nežiaducemu zafarbeniu. Najjednoduchšia aplikácia - najlepšia a dlhotrvajúca ochrana.

Uhlíková ochrana

Efekt vodných perličiek

Organická ochrana

Aplikácia impregnácií

Očistite ošetrovanú oblasť, ideálne prípravkom COLLONIL ORGANIC CLEANING. Vo vonkajšom prostredí je obzvlášť dôležité nechať povrch dobre vyschnúť. Teplota spracovania a kameňa by mala byť medzi 10 °C a 25 °C. V interiéri s podlahovým vykurovaním nesmie byť prekročená teplota kameňa 30 °C.

Rýchle a jednoduché použitie:  

Naneste impregnačný roztok pripravený na použitie COLLONIL CARBON PROTECTOR alebo COLLONIL ORGANIC PROTECTOR nezriedený rovnomerne a vo veľkom množstve pomocou savého podlahového stierača, handry, mopu alebo mäkkej tesniacej kefy. 

Product added to wishlist

Z dôvodu čerpania dovolenky budú

Vaše objednávky vyexpedované po dátume: 5.7.2024