Farebné topánky

Farebné topánky

Ako sa starať o farebné topánky

Či už máte čo do činenia s farebnými teniskami, pánskymi spoločenskými topánkami s farebným gradientom alebo farebne zvýraznenými dámskymi topánkami, nemôžete ignorovať starostlivosť o farby, ak chcete, aby vám topánky vydržali.

Farebné topánky bez náležitej starostlivosti rýchlo strácajú svoj lesk. Je to obzvlášť frustrujúce, ak máte do činenia s drahým párom. Ale pozor: Nie je potrebné, aby farebné topánky vybledli. Starostlivosť o farebné topánky nie je zložitá. Nižšie nájdete odpovede na niektoré z najdôležitejších otázok týkajúcich sa tejto témy.

Ako nájdem správnu farbu krému na moje farebné kožené topánky?

Môže byť ťažké dokonale zladiť tón krému na topánky alebo laku na topánky. To platí dokonca aj pre klasické farby, ako je hnedá. Nemusíte sa však trápiť, ak nemôžete nájsť 100% zhodu. Jednoducho si vyberte tón, ktorý je o jeden odtieň svetlejší ako farba vašej topánky.

kožené farebné topánky

Môže byť ťažké nájsť dokonalý farebný tón. Ak máte pochybnosti, zvoľte o jeden tón svetlejší.

Svetlejší krém na topánky nezosvetlí tón vašich topánok; pigmentácia v kréme na to nie je dostatočne silná. Tmavší tón však časom kožu stmavne.

Rovnaký princíp platí aj pre vosk na topánky.

Ako sa mám starať o topánky s farebným gradientom?

Niektorí nadšenci topánok cielene používajú tmavšie krémy na topánky, aby vytvorili starožitný povrch. Pomocou škály rôznych farebných odtieňov dokážu napodobniť vzhľad kvalitnej, staršej koženej obuvi.

Aby ste to dosiahli, začnite dôkladným umytím topánky prípravkom CLEAN & CARE. Potom naneste jemne tónovaný krém, ktorý ladí s kožou na celú vašu topánku. Potom naneste krém alebo leštidlo s mierne tmavším tónom na vybrané miesta (napríklad prst).

Keďže ste už celú topánku natreli svetlejším krémom, koža na špičke alebo iných častiach neabsorbuje toľko tmavšieho pigmentu. Tmavší tón teda zanecháva jemnejšiu stopu. Posledným krokom je nanesenie trochy čierneho lesku na akúkoľvek časť topánky, ktorú si želáte dosiahnuť obzvlášť silný gradient. Po vyleštení topánok pomocou 1909 POLISHING BRUSH môžete gradient upraviť dvomi tmavšími tónmi.

1909 POLISHING BRUSH

Keď sa zaoberáte farebnými prechodmi, začnite s najsvetlejším krémom na topánky a potom postupne stmavujte.

Čo mám robiť, ak použijem krém na topánky nesprávnej farby?

Bojíte sa, že ste si zničili svoje hladké kožené topánky opakovaným použitím nesprávneho laku? Zhlboka sa nadýchni. Pigmentácia spôsobená farebnými krémami je reverzibilná.

Pravdepodobne ste sa to naučili sami pri nanášaní laku. Ak je tón príliš tmavý, môžete vlhký lak jednoducho zotrieť čistým uterákom. Ak už krém zaschol, odstráňte ho sprejom REINIGER.

Intenzívne prípravky na čistenie kože, ako je CLEAN & CARE, odstraňujú aj starý krém na topánky. Po vyčistení naneste vhodný krém na topánky a vaša topánka bude opäť vyzerať ostrá.

Ako sa mám starať o viacfarebné topánky?

Majú vaše topánky rôzne farby alebo zmiešané materiály? Ak áno, pri starostlivosti o farbu postupujte opatrne. Jednotlivé segmenty zlepte alebo prekryte a naneste jednu farbu za druhou na príslušné časti.

viacfarebné tenisky

Najlepší spôsob starostlivosti o ....

farebná obuv

...zmiešaný materiál alebo viacfarebná obuv...

waterstop colour

...je prelepiť každý jednotlivý úsek.

Ak máte čo do činenia so zmesou materiálov, uistite sa, že pre každý materiál vyberiete správny produkt. Hladká koža, látka a hrubšia koža vyžadujú rôzne produkty starostlivosti o farby.

Ako na vodeodolné farebné topánky?

Dôrazne sa odporúča vodotesná farebná obuv, aby sa zabránilo vyblednutiu alebo poškodeniu farieb. WATERSTOP CLASSIC kožené topánky nielenže vodotesne, ale zároveň ich chráni pred vyblednutím vplyvom UV žiarenia.

Sprej NUBUK & VELOURS je optimálnou voľbou na ochranu semišovej a nubukovej obuvi. Pri aplikácii spreja nezabudnite zakryť povrch pod topánkami, pretože je to oveľa menej cielený proces aplikácie v porovnaní s krémom alebo lakom.

Ako obnovím farby?

Ak chcete oživiť farbu svojich topánok z hladkej kože, máte na výber široký sortiment. Pre topánky z jemnej kože nehľadajte nič iné ako 1909 CRÈME DE LUXE. Krém s vysokým leskom v tégliku vyživuje vašu obuv prírodnými voskami a olejmi.

Ak sa ponáhľate, rad WATERSTOP COLORS je skvelou voľbou. Pomocou praktického penového aplikátora sa leštidlo ľahko nanáša na hladkú kožu alebo iné high-tech materiály. Bonus navyše: Tento krém je tiež vodeodolný.

Ak sú vaše topánky dosť opotrebované s hlbokými škrabancami a škrabancami, COLORIT sa snaží opraviť a doplniť farbu. Opravný krém pôsobí aj na neprefarbenú kožu vďaka vysokému percentu farebnej pigmentácie.

Topánky vyrobené zo semišu, nubuku alebo látky dobre poslúžia produktom NUBUK & TEXTILE.

Zatiaľ čo sprej VARIO nedodá vlastnú farbu, zvýrazní farby, ktoré už máte na topánkach. Navyše chráni zmiešané materiály pred nečistotami a vlhkosťou.

nubuk& textil

Náš komplexný rad starostlivosti o farby obsahuje vhodné produkty pre všetky druhy materiálov a farieb.

Zdá sa, že starostlivosť o farebné topánky nie je až taká zložitá. Teraz už nič nestojí medzi vami a farebnou kolekciou topánok, ktoré si nájdu cestu do vášho šatníka. Prajeme vám veľa rokov s vašimi farebnými topánkami!

Odporúčané produkty pre farebné topánky

Product added to wishlist

Z dôvodu čerpania dovolenky budú

Vaše objednávky vyexpedované po dátume: 5.7.2024