Kožený nábytok

Kožený nábytok

Ako správne čistiť a ošetrovať kožený nábytok

Kožený nábytok dodá eleganciu každej miestnosti. Tento ušľachtilý materiál vyžaruje prirodzenosť a koža ako prírodný materiál dodáva sedačkám a kreslám úplne individuálny nádych. Čo sa však stane, keď sa začnú objavovať škvrny a prvé známky opotrebovania pri každodennom používaní? Mnohí sa často obracajú na domáce opravné prostriedky, bez toho aby si uvedomili, že tým poškodzujú kožený nábytok. Aby ste sa mohli tešiť z kvalitného koženého nábytku aj v nadchádzajúcich rokoch, chceli by sme vám predstaviť naše produkty starostlivosti o kožený nábytok. Všetky produkty je samozrejme možné objednať v internetovom obchode Collonil a obdržať  ich už v priebehu niekoľkých pracovných dní.

Najviac namáhané sú operadlá, podrúčky a sedacie plochy koženého nábytku. Okrem známok opotrebovania sa tieto povrchy môžu aj zašpiniť. O dôvod viac pravidelne čistiť kožený nábytok a obdariť ho dôkladnou starostlivosťou. V opačnom prípade koža stráca pružnosť a farby strácajú svoju žiarivosť.

Vedeli ste, že jeseň je najlepším obdobím roka na čistenie a starostlivosť o kožený nábytok? Silné UV žiarenie kožu poriadne zaťažuje a keď sa v zime zapne kúrenie, vzduch v domácnosti sa vysuší. Predtým musí kožený nábytok prejsť rozsiahlou ochrannou úpravou, aby sa predišlo akýmkoľvek prasklinám a odieraniu. Čistiace prostriedky a kondicionéry na kožu vkladajú dôležité živiny späť do kože.

Kožený nábytok nie je vždy klasický, ale môže byť aj moderný a farebný. To robí výber správneho ošetrujúceho produktu ešte dôležitejším.

Čistenie kožených sedacích súprav

Bez ohľadu na to, ako veľmi sa tomu venujete, na kožených sedačkách sa stále môžu objaviť škvrny. V takom prípade musíte okamžite konať a škvrny odstrániť savou handričkou. Kožená sedačka vyzerá elegantne len vtedy, ak sa o ňu pravidelne staráte a čistíte ju. Aby ste udržali nečistoty na uzde, odporúčame pred pravidelným čistením použiť prípravok na odpudzovanie škvŕn na kožený nábytok. V internetovom obchode Collonil nájdete rad sprejových a tekutých ochranných prípravkov, ktoré zabraňujú prenikaniu škvŕn do kože.

Ak sa vaša kožená pohovka zašpinila, mali by ste okamžite priniesť vlhkú handričku. V obzvlášť zlých prípadoch namočte handričku čistiacim mliekom na opätovné naolejovanie. V žiadnom prípade by ste nemali povrch drhnúť silou, pretože to značne poškodí kožu a spôsobí škrabance. Pri čistení semišu by ste mali byť obzvlášť opatrní. Ak sa na koženú sedačku dostanú kvapky oleja alebo tuku, odporúčame náš vysoko účinný čistiaci sprej proti olejovým škvrnám. V priebehu niekoľkých sekúnd škvrna zmizne z hladkej kože alebo semišu.

Čistenie kožených sedadiel

Či už v aute alebo v domácnosti, kožený nábytok je vždy pôsobivý! Kožené kreslá a taburetky sú stále predmety, ktoré sa majú používať a nielen sa na ne pozerať. Kožené stoličky si preto zachovajú svoju eleganciu len vtedy, ak sa o ne s láskou staráme a čistíme ich. S trochou času, úsilia a oddanosti a správnymi čistiacimi prostriedkami ich môžete vo svojej obývačke alebo pracovni udržať v bezchybnom stave po celé desaťročia.

Ak je kožená sedačka vyblednutá a vykazuje známky opotrebovania, je najlepšie použiť pigmentovaný čistiaci a ošetrujúci prípravok. Odolné nečistoty, ako sú stopy po guľôčkovom pere, zmiznú pomocou špeciálneho odstraňovača škvŕn. Na trvalé ošetrenie vyblednutých miest je užitočný impregnačný prostriedok s farebnými časticami.

Odporúčania produktov pre kožený nábytok

Product added to wishlist