tenisky

Tenisky

Čistenie tenisiek - ako si udržať farbu a lesk obuvi

Tenisky sú populárnejšie ako kedykoľvek predtým! Na bežeckom páse, v kancelárii a dokonca aj pri oficiálnych príležitostiach – športovú obuv môžete vidieť všade. Rozmanitosť materiálov, farieb a vzorov je neobmedzená. Ku každému outfitu sa nájdu perfektné tenisky. Novonadobudnuté grály by mali ostať pastvou pre oči čo najdlhšie, no napriek tomu sme presvedčení, že každá topánka, akokoľvek vzácna, patrí na naše nohy a do ulíc. Na to sú stvorené! Dáme vám niekoľko tipov, ako môžete svoje milované tenisky čistiť a starať sa o ne bez prílišnej námahy.

Len výnimočne súhlasíme so zaužívaným názorom, že tenisky sa dajú prať. Tenisky sú skutočným high-tech zázrakom, pokiaľ ide o výrobu obuvi. Veľmi moderné a rôznorodé materiály sú namiešané tak, aby model zodpovedal jedinečnému tvaru chodidla. To je dostatočný dôvod, prečo sa vyhýbať vode a drsným čistiacim prostriedkom. Existuje mnoho ďalších trikov, ako pri správnej starostlivosti udržať tenisky nepremokavé a čisté.

nepremokavé tenisky

kombinácie materiálov a rôzne tvary.

krásne tenisky

kombinácie materiálov a rôzne siluety.

kvalitné tenisky

Výrobcovia tenisiek ako Sonra sú synonymom najvyššej kvality.

Nepremokavé tenisky – prvý krok v tréningu starostlivosti

Každý nový pár tenisiek by mal byť pred nosením vonku impregnovaný – ideálne hydroizolačným prípravkom určeným špeciálne pre potreby materiálu a farebných kombinácií. Aplikácia dvoch až troch rovnomerných nástrekov nechráni len pred vlhkosťou, predovšetkým zabraňuje prenikaniu nečistôt hlboko do materiálu. Následné čistenie bude výrazne jednoduchšie a efektívnejšie.

Či už ich nosíte na šport alebo voľný čas, tenisky sú vždy vystavené špine a vlhkosti. Tenisky sú väčšinou vyrobené z kombinácie látky, plastu a niekedy aj kože. Hydroizolačný sprej na tenisky s vysoko účinnými ošetrujúcimi prípravkami ponúka ochranu obuvi pred nečistotami a vodou. Drobné nanoštruktúry sa usádzajú na povrchu materiálu a odpudzujú škvrny – podobne ako lotosový list v prírode. Moderné hydroizolačné spreje od Collonil navyše zaisťujú, že látky a koža zostanú pružné a vyživené.

podrážky tenisiek

Čisté podrážky tenisiek

Biele podrážky tenisiek vyzerajú skvele a vzhľad snehobielej medzipodrážky na novom páre tenisiek otáča hlavy nielen fanúšikom tenisiek. Žiaľ, len dovtedy, kým sa z nepoškvrnenej bielej nestala sivastá béžová. Ak je to tak, musíte stráviť trochu viac času čistením podrážok tenisiek. Ale nebojte sa, aj veľmi špinavé podrážky vyzerajú potom ako nové – za predpokladu, že použijete správne náradie a čistiace prostriedky.


Medzipodošva tenisiek by sa mala čistiť v troch krokoch: chemické čistenie, výživa a hydroizolácia. Hrubé nečistoty najskôr odstráňte pomocou kefky. Na samotné čistenie by ste mali použiť čistiaci prostriedok na medzipodošvy pomocou čistiacej kefy alebo leštiacej handry. Po krátkej dobe pôsobenia môžete prípravok opäť odstrániť spolu s nečistotami pomocou štetca alebo handričky a následne utrieť mierne navlhčenou handričkou.

Impregnačný sprej zabraňuje tmavnutiu podrážky tenisiek častým používaním. Výrobok chráni ľahkú gumenú podrážku aj pred slnečným žiarením. Hlavným faktorom starnutia bielych tenisiek je totiž najmä UV svetlo. A nie je to len povrchový materiál na vašich teniskách, ktorý si vyžaduje pozornosť a starostlivosť.

Čistenie tenisiek - vonkajší materiál

Lesknutie topánok by nemalo byť vyhradené len pre špeciálne príležitosti; Tenisky potrebujú čistenie po celý rok. Tam, kde čiastočky nečistôt prenikli do látok, často pomôže len mokré čistenie celej topánky. Collonil má vo svojom internetovom obchode výživnú CARBON CLEANING FOAM. To rýchlo vyčistí a zbaví všetky materiály tenisiek nečistôt bez veľkého úsilia. Nezáleží na tom, či ide o hladkú kožu, hrubú kožu, látku alebo syntetiku, teniska bude čistá a vyživená na dlhú dobu.

Ak do materiálu prenikli odolné škvrny, ako napríklad škvrny na báze oleja, použite čistiaci sprej Collonil. Stačí pár streknutí, aby sa mastnota alebo olej absorboval čističom. Nečistoty je najlepšie odstrániť savou handričkou. Nezáleží na tom, či odstraňujete veľké stopy alebo malé škvrny, materiál zostane priedušný a pružný.

V neposlednom rade pravidelná hydroizolácia, napr. s použitím CARBON PROTECTING SPRAY udrží vaše tenisky dlhšie novšie.

Odporúčané produkty pre čistenie tenisiek

Product added to wishlist