Jemná hladká koža

Jemná hladká koža

Vodeodolná jemná hladká koža

Rozdiel medzi jemnou hladkou kožou a hladkou kožou s povrchovou úpravou závisí od typu povrchovej úpravy. Oba druhy sú vyrobené z vonkajšej strany zvieracej kože. Jemné hladké kože majú menej výraznú farbu. Sú rovnomerne sfarbené, porézne a teda vodopriepustné. Typicky je príjemne hladká na dotyk.  Pri pozornej starostlivosti zostáva jemná hladká koža hladká a odolná, ako keby bola nová.

Časté používanie hladkej koženej obuvi a kožených doplnkov vedie k strate živín a prírodných kožených olejov. Správne ošetrujúce produkty pre tieto druhy kože môžu nahradiť tieto dôležité látky. Zároveň zabezpečujú dlhodobé zachovanie jedinečných vlastností jemnej hladkej kože. Pórovitá štruktúra by mala byť zachovaná; voda a čiastočky nečistôt by sa však nemali dostať do vnútorných častí topánok alebo tašiek vyrobených z jemnej kože. Naše hydroizolačné produkty preto obsahujú špeciálne výživné vlastnosti. Kľúčovým aspektom je zaručenie rovnováhy hydratačných vlastností a priedušných vlastností kože.

Čistenie jemnej hladkej kože

Prvým krokom v starostlivosti o jemnú hladkú kožu by malo byť vždy zaobstaranie si mäkkej koženej kefy alebo handričky. Čiastočky nečistôt je možné odstrániť suchým čistením. To zaručuje, že špina a prach nepreniknú do hlbších vrstiev. Kefa tiež distribuuje prírodné kožené oleje a vlhkosť, pričom materiál udržuje jemný a hladký.

V zásade by starostlivosť o kožu mala chrániť pred vplyvmi prostredia. Najmä jemná hladká koža si vyžaduje určitú pozornosť. Chýbajúca vrstva pigmentu znamená, že voda preniká priamo do neošetreného materiálu a dochádza k rýchlejšiemu vzniku trecích miest. Prirodzené slnečné svetlo má tiež bieliaci účinok. Z tohto dôvodu odporúčame pri starostlivosti o jemnú hladkú kožu používať pigmentovaný krém na ošetrenie obuvi. To zintenzívni a rozžiari farby topánok a kožených tašiek. Na druhej strane bohaté výživné krémy zabezpečia, že jemná hladká koža je dostatočne nasýtená emulziou vlhkosti a olejov. To zabraňuje prenikaniu vlhkosti a zakrýva drobné nerovnosti.

Jemné hladké kože sa dajú vynikajúco ošetriť vhodnými ošetrujúcimi prípravkami. Príliš veľa krému na topánky však veľmi nepomáha! Na hladkú kožu je lepšie používať špeciálne výživné krémy s dodatočnou hydroizoláciou. V tomto prípade špeciálna pigmentovaná výživa hladkej kože, ktorá oživí farbu. Pre obzvlášť mäkký pocit v jemnej hladkej koži môžete použiť aj hydroizolačné spreje s voskami.

Vodeodolná jemná hladká koža

Porézna hladká koža nemá žiadne prirodzené bariéry proti vode. Z tohto dôvodu je nevyhnutná pravidelná impregn8cia. Správny hydroizolačný sprej by sa mal použiť na topánky z jemnej hladkej kože ešte pred prvým obutím. Sprej obalí jemnú hladkú kožu ako ochranný plášť. Priedušnosť kože však zostáva zachovaná.

Pri hydroizolácii jemnej hladkej kože dodržujte odstup 20 až 40 centimetrov a prípravok aplikujte najlepšie vonku alebo v dobre vetraných miestnostiach. V opačnom prípade sa materiál rozmočí a môžu sa objaviť škvrny. Topánky, oblečenie a kožené doplnky by mali byť vždy úplne vodeodolné. To umožňuje nielen vonkajšiemu materiálu, ale aj švom a koženej podrážke zachovať vodeodolnú vrstvu. Potom nasleduje dostatočná doba sušenia. V chladnom období postup zopakujte. Vždy dbajte na správnu rovnováhu medzi hydroizoláciou a používaním. Príliš časté striekanie môže upchať póry a koža stratí svoju priedušnosť.

Starostlivosť o jemnú hladkú kožu


Dobre vyživené topánky nielen dobre vyzerajú, ale ponúkajú aj dokonalé pohodlie. Obzvlášť jemné hladké kože potrebujú veľmi pravidelnú základnú starostlivosť. Vyhnete sa tak nepekným škrabancom a dlhotrvajúcim záhybom na topánkach alebo kúskoch oblečenia. Správna starostlivosť so špeciálnym výživným krémom na jemnú hladkú kožu zachováva pružnosť a farbu obuvi a kožených doplnkov.

Jemné hladké usne bez vrstvy pigmentu a sú relatívne priepustné pre vodu. O dôvod viac, prečo sa o svoje kožené topánky starať raz za dva až tri týždne. Vynikajúce vlastnosti poréznych koží zachovávajú predovšetkým tvrdé vosky z téglika alebo emulzný výživný krém.  Materiál sa stiahne do pôvodnej polohy a jemné záhyby zmiznú. To umožňuje výživnému krému na jemnú hladkú kožu rovnomerne preniknúť do malých záhybov.

Len čo sú topánky z jemnej hladkej kože pokryté krémom, mali by ste ich nechať schnúť aspoň hodinu. To zabezpečí, že živiny budú môcť preniknúť hlboko do kože. Neumiestňujte na priame slnečné svetlo alebo na radiátor! Pre dokonalú úpravu jemných hladkých koží použite mäkkú handričku alebo kefu

Product added to wishlist