Textil

Textil

Správne čistenie a starostlivosť o textilnú obuv

Textílie sa často používajú na výrobu topánok a doplnkov rovnakým spôsobom ako na výrobu odevov, no zatiaľ čo čistenie odevov je také jednoduché, vložiť ich do práčky a oprať, v prípade obuvi je to úplne iný príbeh. . Textilné topánky sa vo vode rýchlo rozpadajú, alebo prinajmenšom strácajú svoj tvar. V teplejších ročných obdobiach si veľa zákazníkov potrpí na priedušné látky, preto vám prinášame niekoľko tipov, ako udržať textilnú obuv stále ako novú.

Textilná hydroizolácia

Nepremokavá textilná obuv je základom ešte predtým, ako si topánky alebo doplnky prvýkrát obujete vonku. Ľahké letné látkové topánky sú magnetom na nečistoty, ak nie sú vodeodolné. Outdoorové bundy a oblečenie do každého počasia tiež profitujú z kvalitných nepremokavých sprejov, vrátane tých s nanočasticami. Pre funkčné oblečenie Collonil ponúka ošetrujúce, ochranné hydroizolačné produkty v obchode aj online. Tieto produkty podporujú textílie v tom, že pôsobia ako bariéra a sú extrémne vodoodpudivé bez poškodenia vlákien. Ak sa teda chystáte na horskú turistiku a cestujete naľahko, vezmite si so sebou hydroizolačný sprej. Nezabúdajte, že rovnakým spôsobom možno pred vodou chrániť aj batohy a tašky.

Uistite sa, že oblečenie, doplnky a textilné topánky pred impregnáciou suché. Všetky časti musia byť úplne suché, aby mohla byť hydroizolácia plne absorbovaná tkaninou. V rade Collonil nájdete aj high-tech hydroizolačné produkty, ktoré možno použiť v práčke. Ide o skvelý spôsob, ako rýchlo a jednoducho ochrániť outdoorové textílie, ako sú priedušné membrány ako Gore-Tex® alebo Sympatex®.

Jednorazové impregnovanie vecí je skvelé, ale nestačí to – aby zostala účinná, musí byť textilná nepremokavá látka doplnená po niekoľkonásobnom nosení oblečenia.

Čistenie textilnej obuvi

Svetlé textilné topánky sú súčasťou každého letného šatníka, no mierne teploty spôsobujú, že vaša obuv prichádza do kontaktu s nečistotou. Svetlé textilné topánky doplnia váš outfit len ​​vtedy, ak sú pravidelne čistené.

Očistite textilné topánky pomocou kefky ihneď po tom, čo ste prišli z vonku, aby ste z látky odstránili prachové častice a nečistoty z ulice. So zažratou špinou si najlepšie poradíte vlhkou špongiou – podrážky treba udržiavať čo najsuchšie, aby sa lepidlo nerozpustilo. Lepidlo sa rozpustí aj vtedy, ak textilné topánky alebo tenisky periete v práčke. Výrobcovia obuvi by mali vždy odporúčať, aby ste ich držali ďalej od práčky!

Espadrilky sú obľúbené letné topánky. Sú ľahké, priedušné a chránia vaše nohy pred nečistotami a spálením. Aby vyzerali ako nové čo najdlhšie, tu je niekoľko trikov, ako sa o ne starať a čistiť. Prúžok gumy, ktorý prechádza okolo topánky, účinne chráni espadrilky pred vlhkosťou a nečistotami. Počas letnej búrky rýchlo nasávajú nečistoty a vodu do látky, keď sa to stane, budete ich musieť vyčistiť. Obuv je dobré pred čistením dôkladne vysušiť, inak sa špeciálne čistiace peny a ochranné prostriedky nevstrebú do látky správne. Biele espadrilky sa dajú sušiť na slnku, no ak ich takto sušíte tmavšie farby rýchlo vyblednú. Náš online obchod ponúka aj čistiace a ošetrovacie prostriedky na kožené espadrilky.

Naťahovanie textilných topánok

Sedia, keď ste si ich kupujete, no akonáhle v nich budete chvíľu chodiť, budú vám topánky tesné. Textilnú obuv najlepšie natiahnete pomocou natahováka a spreja na naťahovanie topánok. Naťahovanie látkových topánok vyžaduje viac intuície ako naťahovanie kožených topánok.

Pri obúvaní si rýchlo všimnete, kde sa ošúcha alebo je topánka príliš úzka, ale neprepadajte panike a kúpte si ešte inú veľkosť! Pokiaľ sú vaše textilné topánky príliš krátke, môžete ich roztiahnuť. Topánky sa telesným teplom a vodnou parou rozťahujú takmer automaticky, a preto je dobré chvíľu počkať, kým ich začnete rozťahovať.


Na úspešné natiahnutie textilnej obuvi použite strečingový sprej. Prípravok jednoducho nastriekajte na miesta, kde je topánka tesná, a topánku ihneď obujte. Nebojte sa, neexistujú žiadne toxíny, ktoré by ovplyvnili vašu pokožku! Tento produkt umožňuje tkanine topánky prispôsobiť sa jedinečnému tvaru vašej nohy a zmena tvaru zostane zachovaná aj po vysušení topánky.

Product added to wishlist